Strona główna » Czas na wiosenne zmiany

Czas na wiosenne zmiany

przez PewnaPani
0 komentarz

""

   Wiosna to doskonały okres na wprowadzanie zmian w swoim życiu. Znaczniej łatwiej wprowadzać zmiany w swoim zachowaniu, jeśli zmianie ulega także otoczenie. Czyż to nie idealny moment, aby zadbać o małą lub nieco większą zmianę wystroju wnętrza, w którym spędzamy najwięcej czasu?

 

 

Zmiana koloru

 

   Zmiana wystroju wcale nie musi się wiązać z przebudową całego mieszkania. Nie trzeba też pozbywać się wszystkich mebli. Zazwyczaj, aby odświeżyć wystrój, a tym samym zmienić nastrój w mieszkaniu, wystarczy zmienić jego kolorystykę.

   Jedną z prostszych metod na zmianę wystroju jest oczywiście zmiana koloru ścian. Zwykłe malowanie może całkowicie odmienić oblicze wnętrza mieszkania. Jest to jednak metoda dosyć czasochłonna. Często wymaga także odpowiedniego przygotowania powierzchni do malowania – oczyszczenia starych warstw pokrycia oraz kilkukrotnego nakładania świeżej farby. Problem pojawia się zwłaszcza w przypadku, gdy zmieniamy kolor ścian z ciemnego na jasny. Wówczas konieczne okazuje się nałożenie podkładu, na który dopiero można kłaść warstwy wybranego koloru. Najlepszym rozwiązaniem jest w takim przypadku wynajęcie fachowca, który zadba o to, aby zmiana koloru ścian została przeprowadzona prawidłowo.

A może tapeta?

 

   Malowanie ścian nie jest jednak jedynym sposobem na ich odświeżenie. Mamy jeszcze możliwość wykorzystania różnego rodzaju tapet. Choć koniec lat 90. oraz początek XXI wieku był okresem, kiedy większość Polaków rezygnowała z tego sposobu dekoracji ścian, można powiedzieć, że tapety przeżywają drugą młodość. W czasach PRL raczej nie mieliśmy dostępu do ciekawych tapet, przez co kojarzą nam się zazwyczaj z nudnymi, szarymi wzorami na papierze marnej jakości. Dzisiejsze tapety to jednak zupełnie inny produkt, niż ten, który znamy z dawnych lat. Oferowane obecnie tapety to nie tylko szeroki wybór ciekawych wzorów, które można dopasować do dowolnego wnętrza, ale także wysokiej jakości materiały, które zwiększają trwałość tapety, ułatwiają ich klejenie, a nawet czyszczenie – wyjaśnia architekt wnętrz – Karolina Pogorzelska.

   Poza zwykłymi tapetami coraz częściej decydujemy się też na fototapety. Te także wielu z nas kojarzą się z mało ciekawymi widokami na wytartej ścianie, tuż obok starej meblościanki. Obecnie oferowane fototapety nie mają z nimi jednak wiele wspólnego. To zupełnie inna jakość wykonania i zupełnie inny wybór wzorów. Mało tego – każdy z nas ma nawet możliwość zamówienia takiej fototapety, jaką sobie tylko zażyczy.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie