Strona główna » 3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając folię przeciwsłoneczną na okno

3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając folię przeciwsłoneczną na okno

przez PewnaPani
0 komentarz

""

   Folie przeciwsłoneczne na okna to prosty sposób, by obniżyć temperaturę i zmniejszyć ilość padającego światła w pomieszczeniach. Folie – zwłaszcza wewnętrzne – nie są trudne w instalacji, również ich koszt nie należy do najwyższych. Folie mogą odmienić oblicze pokoju na poddaszu, który nie był wcześniej używany ze względu na zbyt duże nasłonecznienie, albo radykalnie zmienić klimat w niemal każdym pomieszczeniu, biurowym czy rekreacyjnym. Folie redukują też koszty energii – jej zużycie spada, gdy nie trzeba stosować drogiej i często bardzo nieporęcznej klimatyzacji.

 

   Oto 3 rzeczy, którymi trzeba się kierować wybierając folie.

Wewnętrzne czy zewnętrzne

 

  Folie zewnętrzne i wewnętrzne mają swoje wady i zalety. Te pierwsze są droższe, ale jednocześnie skuteczniejsze. Te wewnętrzne mogą być stosowane w zasadzie tylko, gdy mamy do czynienia z pojedynczymi szybami. Gdy absolutnym priorytetem jest skuteczne zatrzymywanie światła i ciepła, lepsze będą folie zewnętrzne.

Skuteczność

 

   Folie mają dwa podstawowe parametry, które będą przydatne przy ich wyborcze. Są to przepuszczalność światła oraz redukcja promieni słonecznych. Ten ostatni parametr pokazuje, jaka jest całkowita redukcja promieni słonecznych, które padają na szybę. Przepuszczalność światła określa, jak dużo światła „przechodzi” przez szybę. Parametry są ściśle ze sobą powiązane. Są folie, które tylko przyciemniają pomieszczenie, są też takie, które mają za zadanie przede wszystkim je „ochłodzić”.

Kolor i zastosowania

 

   Sklep RAMY KLUTURY oferuje folie wewnętrzne w trzech podstawowych kolorach – srebrnym, zielonym i niebieskim. Wszystkie można dobrać pod względem stopnie przepuszczalności oraz redukcji promieni słonecznych. W ofercie są również folie, które umożliwiają utworzenie efektu „lustra weneckiego”.

   Te trzy podstawowe cechy folii przeciwsłonecznych są kluczowe, jeśli chodzi o ich potencjalne zastosowanie. Folie mają bardzo wszechstronne zastosowania – od „przyciemniania” zbyt jasnych pokoi do budowania układów lustr weneckich w gabinetach lekarskich. We wszystkich przypadkach w ramach sklepu RAMY KULTURY oferujemy naszym klientom profesjonalne doradztwo i dobór odpowiednich folii.

""

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie