Strona główna » Czyszczenie i pielęgnacja podłóg. Jak dbać o różnego rodzaju posadzki?

Czyszczenie i pielęgnacja podłóg. Jak dbać o różnego rodzaju posadzki?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

   Wszyscy lubimy piękne podłogi. Nierzadko wykańczając lub remontując dom czy mieszkanie szukamy przez długi czas posadzki, która spełni nasze oczekiwania, nie tylko wizualne. Jednakże kiedy już mamy wymarzoną podłogę warto zastanowić się jak należy o nią dbać aby cieszyła oko przez kolejne lata. Jak zadbać o podłogę? Wszystko zależy od rodzaju posadzki. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze z nich wraz ze sposobami pielęgnacji.

 

   

Lakierowana podłoga drewniana

 

   Jednym z najpopularniejszych typów podłóg jest lakierowana podłoga drewniana. Ich pielęgnacja jest niezwykle łatwa. Przy pomocy maszyny do mycia podłóg możemy zachować tego typu posadzkę w idealnej czystości, usuwając kurz oraz brud. Musimy jednak pamiętać aby jak najszybciej zbierać z podłogi lakierowanej wszelkie resztki jedzenia oraz rozlane napoje, gdyż mogą one uszkodzić powierzchnię lub spowodować powstanie plam. Powinniśmy również, tak często, jak jest to konieczne, zamiatać i odkurzać naszą podłogę. W tym celu możemy użyć odkurzacza z filtrem hepa. Filtr hepa posiada specjalny element wyposażenia urządzenia do utrzymania czystości, dzięki któremu jest ono przyjazne dla alergików. W celu skutecznej konserwacji możemy użyć specjalnej pasty lub środka odświeżającego. To specjalne preparaty, które pozwolą utrzymać naszą podłogę w idealnym stanie.

Olejowana podłoga drewniana

 

   Olejowane podłogi drewniane to coraz częstszy widok w naszych domach. Nic dziwnego, olej nadaje im naturalny wygląd egzotycznych gatunków drewna. Podobnie jak w przypadku podłóg lakierowanych, pielęgnacja jest bardzo prosta. Zasadniczo, powinniśmy stosować się do reguł opisanych powyżej, z tą różnicą, że w tym wypadku powinniśmy aplikować specjalne środki przeznaczone do tego rodzaju powierzchni. To ważne, gdyż środki uniwersalne, przeznaczone do różnych rodzajów podłóg, mogą spowodować zmatowienie.

Woskowana podłoga lakierowana

 

   Ten rodzaj podłóg znajduje coraz większą rzeszę zwolenników. Jest tak dlatego, że woskowanie powierzchni pozwala uodpornić ją na wszelkiego rodzaju substancje chemiczne.

 

   Utrzymanie w czystości podłogi woskowanej jest bardzo proste. Możemy posłużyć się tutaj maszyną do mycia posadzek. Pomocna może okazać się również maszyna do szorowania podłóg. Z kolei jeśli chodzi o środki do konserwacji podłóg woskowanych, trzeba zaznaczyć, iż również istnieje szereg preparatów do tego przeznaczonych. Musimy pamiętać aby nie stosować innych środków, przeznaczonych do innych rodzajów podłóg.

Podłogi wykonane z kamienia oraz płytki

 

   Materiały te są równie popularne jak drewno. Musimy jednak pamiętać, że one także wymagają specjalnej pielęgnacji. Tego rodzaju posadzki nie są trudne w utrzymaniu ich w czystości. Jednakże i w tym przypadku pomocny okazuje nowoczesny sprzęt. Mianowicie, zabrudzenia pomiędzy poszczególnymi płytkami usuniemy z łatwością przy pomocy maszyny do czyszczenia płytek. Istotna jest również polerka do gresu, która pozwala utrzymać powierzchnię w doskonałej kondycji. Nie musimy martwić się zbytnio o cenę tego typu urządzeń. Ta regularnie spada, co sprawia, że urządzenia do czyszczenia posadzek oraz maszyny szorująco-czyszczące z roku na rok stają się coraz tańsze – mówią eksperci z firmy numatic-haerson.pl.

 

   Powinniśmy dbać o wszystko co mamy. Zasada ta dotyczy również podłóg. Zanim jednak przystąpimy do ich czyszczenia, powinniśmy poznać techniki pielęgnacji poszczególnych rodzajów posadzek aby służyły nam one jak najdłużej. Na szczęście coraz częściej możemy wspomóc się nowoczesnym sprzętem, który nas wyręcza podczas wykonywania konserwacji.

 

   Więcej informacji na temat pielęgnacji podłóg i profesjonalnego sprzętu można znaleźć na stronie: www.numatic-haerson.pl

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie