Kobieta

Dzisiaj jest 26.11.2022. Imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

Dlaczego mokra karma jest tak ważna w żywieniu kota?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, dlaczego mokry posiłek jest tak ważny przy żywieniu kota? Albo, z czego powinna składać się dobrej jakości karma mokra dla kota? Nic dziwnego, nie każdy właściciel wie, jaka karma będzie najlepsza dla jego pupila. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw waszym pytaniom, a co za tym idzie sprawdzić, czym charakteryzują się wysokiej jakości mokre pokarmy dla kotów.

Z jakich składników powinna składać się karma mokra dla kota?

Dobrej jakości mokra karma powinna zapewnić kotu odpowiednie zbilansowanie mikro i makro elementów. Ponadto mokra karma ma na celu zapewnienie odpowiedniego nawodnienia dla naszego kota. Wielu z was zapewne w tym momencie zastanawia się, o co chodzi z nawodnieniem w mokrej karmie- chodzi o to, że przodkowie kota domowego pochodzą z terenów pustynnych, a co za tym idzie, nasze pupile z natury mało piją. Niestety ma to negatywny wpływ na układ moczowy naszego pupila, ponieważ jego mocz staje się zbyt gęsty, a to w połączeniu z krystalizacją może doprowadzić do powstawania kamieni nerkowych, które po pierwsze są nie zwykle trudne w leczeniu, po drugie mogą być bolesne dla naszego kota. Ponadto karma mokra dla kota powinna dostarczyć mu odpowiedniej ilości energii- mówiąc wprost, im więcej wysokiej klasy mięsa, tym lepiej dla naszego pupila. Doskonałym przykładem wysokiej jakości mokrych karm dla kota, są karmy Dolina Noteci, które możecie znaleźć pod tym adresem https://www.dolina-noteci.pl/pol_m_Karma-dla-kota_Mokra-karma-dla-kota-245.html.

Z jakich składników powinna się składać karma mokra dla kota?

Jeżeli chodzi o składniki, to najlepszymi rodzajami mięs, są mięsa:

 

       kurczaka

       indyka

       wołowiny

       cielęciny

       różnego rodzaju dziczyzna

 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wysokiej jakości mokra karma może składać się również z mięsa rybiego. Najlepiej, żeby w takim przypadku były to mięsa łososia, tuńczyka, sardynek lub makreli? Dlaczego akurat one? Ponieważ są one bogate w białka, które są podstawą budulca kocich mięśni, oraz mają w sobie duże ilości różnego rodzaju aminokwasów.

W jaki sposób należy porcjowa mokre karmy?

Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju karmy oraz zaleceń producenta. Przykładowo, jeżeli mamy do czynienia z dorosłym kotem, którego masa nie przekracza 4 kilogramów, to stosując saszetki o masie 85 g, optymalne będzie podanie 2 saszetek dziennie, a w ramach trzeciego posiłku podać suchy pokarm.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Metody suszenia Metody suszenia
  Żeby włosy nie puszyły się w ciągu dnia, po myciu należy je dokładnie wysuszyć. Jak to zrobić, ale nie uszkodzić?   Włosy proste Suszarkę ze spłaszczoną końcówką [...]
 • Długi weekend w maju: jak go zaplanować, żeby nie żałować Długi weekend w maju: jak go zaplanować, żeby nie żałować
  Wybór miejsca wypoczynku jest zawsze wyzwaniem – zwłaszcza gdy chcemy zaplanować go w czasie wzmożonego ruchu turystycznego. Odkąd popularne stały się wyjazdy majówkowe [...]
 • Pierogi ruskie Pierogi ruskie
  Pierogi ruskie to potrawa, która jest bardzo popularna w Polsce i na Ukrainie. Nazwa tego dania wywodzi się od Rusi Czerwonej, a nie od Rosji, jak dość często się słyszy, W Rosji ten typ [...]
 • Iga Krefft – Ofelia kolejną ambasadorką inicjatywy Czujesz Klimat? Iga Krefft – Ofelia kolejną ambasadorką inicjatywy Czujesz Klimat?
  Iga Krefft jest już trzecią ambasadorką Czujesz Klimat? Rossmanna. To inicjatywa, która jest głosem w ważnej dla nas wszystkich sprawie, czyli środowiska. Artystka, wspólnie z [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Metody suszenia
 
Żeby włosy nie puszyły się w ciągu dnia, po myciu należy je dokładnie wysuszyć. Jak to zrobić, ale nie uszkodzić?   Włosy proste Suszarkę ze spłaszczoną końcówką [...] czytaj więcej »