Kobieta

Dzisiaj jest 17.05.2022. Imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Dlaczego mokra karma jest tak ważna w żywieniu kota?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, dlaczego mokry posiłek jest tak ważny przy żywieniu kota? Albo, z czego powinna składać się dobrej jakości karma mokra dla kota? Nic dziwnego, nie każdy właściciel wie, jaka karma będzie najlepsza dla jego pupila. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw waszym pytaniom, a co za tym idzie sprawdzić, czym charakteryzują się wysokiej jakości mokre pokarmy dla kotów.

Z jakich składników powinna składać się karma mokra dla kota?

Dobrej jakości mokra karma powinna zapewnić kotu odpowiednie zbilansowanie mikro i makro elementów. Ponadto mokra karma ma na celu zapewnienie odpowiedniego nawodnienia dla naszego kota. Wielu z was zapewne w tym momencie zastanawia się, o co chodzi z nawodnieniem w mokrej karmie- chodzi o to, że przodkowie kota domowego pochodzą z terenów pustynnych, a co za tym idzie, nasze pupile z natury mało piją. Niestety ma to negatywny wpływ na układ moczowy naszego pupila, ponieważ jego mocz staje się zbyt gęsty, a to w połączeniu z krystalizacją może doprowadzić do powstawania kamieni nerkowych, które po pierwsze są nie zwykle trudne w leczeniu, po drugie mogą być bolesne dla naszego kota. Ponadto karma mokra dla kota powinna dostarczyć mu odpowiedniej ilości energii- mówiąc wprost, im więcej wysokiej klasy mięsa, tym lepiej dla naszego pupila. Doskonałym przykładem wysokiej jakości mokrych karm dla kota, są karmy Dolina Noteci, które możecie znaleźć pod tym adresem https://www.dolina-noteci.pl/pol_m_Karma-dla-kota_Mokra-karma-dla-kota-245.html.

Z jakich składników powinna się składać karma mokra dla kota?

Jeżeli chodzi o składniki, to najlepszymi rodzajami mięs, są mięsa:

 

       kurczaka

       indyka

       wołowiny

       cielęciny

       różnego rodzaju dziczyzna

 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wysokiej jakości mokra karma może składać się również z mięsa rybiego. Najlepiej, żeby w takim przypadku były to mięsa łososia, tuńczyka, sardynek lub makreli? Dlaczego akurat one? Ponieważ są one bogate w białka, które są podstawą budulca kocich mięśni, oraz mają w sobie duże ilości różnego rodzaju aminokwasów.

W jaki sposób należy porcjowa mokre karmy?

Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju karmy oraz zaleceń producenta. Przykładowo, jeżeli mamy do czynienia z dorosłym kotem, którego masa nie przekracza 4 kilogramów, to stosując saszetki o masie 85 g, optymalne będzie podanie 2 saszetek dziennie, a w ramach trzeciego posiłku podać suchy pokarm.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Jak przechytrzyć chorobę Alzheimera? Zbuduj swoją rezerwę poznawczą! Jak przechytrzyć chorobę Alzheimera? Zbuduj swoją rezerwę poznawczą!
      Na chorobę Alzheimera choruje coraz większa liczba osób. Szacuje się, że w 2050 roku będzie to już ponad 131 milionów ludzi na świecie! [1] Okazuje się jednak, [...]
 • Odkurzacz do domu: jaki wybrać? Odkurzacz do domu: jaki wybrać?
        Jednym z najbardziej potrzebnych sprzętów domowych jest odkurzacz. Kupując go, musimy jednak dokonać nie lada wyboru. Rodzajów odkurzaczy jest bowiem sporo. [...]
 • Fale i loki - sposoby ich utrwalania Fale i loki - sposoby ich utrwalania
  Włosy to wizytówka. każdej kobiety. To one zachwycają mężczyzn, którzy uważają je za atrybut kobiecości. Mówi się, że nie jest ważny wygląd, jednak nie da się [...]
 • Jak rozpoznać stan przedcukrzycowy Jak rozpoznać stan przedcukrzycowy
  Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących groźnych chorób cywilizacyjnych. Aby zmniejszyć ryzyko powikłań, bardzo ważne jest jej wczesne rozpoznanie, monitorowanie poziomu [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Jak przechytrzyć chorobę Alzheimera? Zbuduj swoją rezerwę poznawczą!
 
    Na chorobę Alzheimera choruje coraz większa liczba osób. Szacuje się, że w 2050 roku będzie to już ponad 131 milionów ludzi na świecie! [1] Okazuje się jednak, [...] czytaj więcej »