Strona główna » Dlaczego mokra karma jest tak ważna w żywieniu kota?

Dlaczego mokra karma jest tak ważna w żywieniu kota?

przez PewnaPani
0 komentarz

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, dlaczego mokry posiłek jest tak ważny przy żywieniu kota? Albo, z czego powinna składać się dobrej jakości karma mokra dla kota? Nic dziwnego, nie każdy właściciel wie, jaka karma będzie najlepsza dla jego pupila. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw waszym pytaniom, a co za tym idzie sprawdzić, czym charakteryzują się wysokiej jakości mokre pokarmy dla kotów.

Z jakich składników powinna składać się karma mokra dla kota?

Dobrej jakości mokra karma powinna zapewnić kotu odpowiednie zbilansowanie mikro i makro elementów. Ponadto mokra karma ma na celu zapewnienie odpowiedniego nawodnienia dla naszego kota. Wielu z was zapewne w tym momencie zastanawia się, o co chodzi z nawodnieniem w mokrej karmie- chodzi o to, że przodkowie kota domowego pochodzą z terenów pustynnych, a co za tym idzie, nasze pupile z natury mało piją. Niestety ma to negatywny wpływ na układ moczowy naszego pupila, ponieważ jego mocz staje się zbyt gęsty, a to w połączeniu z krystalizacją może doprowadzić do powstawania kamieni nerkowych, które po pierwsze są nie zwykle trudne w leczeniu, po drugie mogą być bolesne dla naszego kota. Ponadto karma mokra dla kota powinna dostarczyć mu odpowiedniej ilości energii- mówiąc wprost, im więcej wysokiej klasy mięsa, tym lepiej dla naszego pupila. Doskonałym przykładem wysokiej jakości mokrych karm dla kota, są karmy Dolina Noteci, które możecie znaleźć pod tym adresem https://www.dolina-noteci.pl/pol_m_Karma-dla-kota_Mokra-karma-dla-kota-245.html.

Z jakich składników powinna się składać karma mokra dla kota?

Jeżeli chodzi o składniki, to najlepszymi rodzajami mięs, są mięsa:

•       kurczaka

•       indyka

•       wołowiny

•       cielęciny

•       różnego rodzaju dziczyzna

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wysokiej jakości mokra karma może składać się również z mięsa rybiego. Najlepiej, żeby w takim przypadku były to mięsa łososia, tuńczyka, sardynek lub makreli? Dlaczego akurat one? Ponieważ są one bogate w białka, które są podstawą budulca kocich mięśni, oraz mają w sobie duże ilości różnego rodzaju aminokwasów.

W jaki sposób należy porcjowa mokre karmy?

Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju karmy oraz zaleceń producenta. Przykładowo, jeżeli mamy do czynienia z dorosłym kotem, którego masa nie przekracza 4 kilogramów, to stosując saszetki o masie 85 g, optymalne będzie podanie 2 saszetek dziennie, a w ramach trzeciego posiłku podać suchy pokarm.

Źródło: Artykuł partnerski 

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie