Strona główna » Długowieczność kwiatów ciętych

Długowieczność kwiatów ciętych

przez PewnaPani
0 komentarz

Masz niemały problem z roślinami ciętymi?? Chciałabyś aby podartowane kwiaty w wazonie trzymały się jak najłużej? By przypominały osobę, która nas tymi cudami natury obdarowała?! Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie !

Jak doskonale Wam wiadomo podarowane kwiaty poprawiają nasze samopoczucie, rozpylając swój piękny zapach, a równocześnie ozdabiając nasze wnętrze mieszkania. Zatem chciałybyśmy zachować ich świeżość jak najdłużej.  Dlatego chcąc przedłużyć żywotność naszej różyczki lub bukietu powinnyśmy bezwzględnie pamiętać o kilku, bardzo ważnych zasadach. Bo przecież warto pomóc naszym kwiatom zachować ich urodę.

Po pierwsze musimy zapewnić kwiatom odpowiednią ilość wody. Lecz przed wlaniem jej do wazonu powinnyśmy upewnić się czy wazon rzeczywiście jest czysty. Dopiero wtedy możemy przystąpić do następnego kroku. Kwiaty najlepiej utrzymują swoją świeżość i piękno pobierając przez ówczesne ścięte na ukos łodygi, wodę odstaną lub przegotowaną. Jednakże aby uniknąć rozwoju bakterii, należy ją zmieniać codziennie. Nigdy dolewać! Dłuższą świeżość jej zapewni nam również metalowe naczynie. Ponieważ w przeciwieństwie do naczyń szklanych woda w nim utrzymuje większą czystość.

Kolejnym bardzo istotnym punktem pielęgnacji jest podcięcie pod kątem łodygi o kilka centymetrów . Najlepiej pod strumieniem wody, aby zapobiec utworzeniu się pęcherzyków powietrza. Przy okazji również dobrze jest oberwać klika liści. Dzięki temu zmniejszymy parowanie roślinnego eliksiru życia, czyli wody. Jednak nie samą woda kwiat żyje! Musimy również pamiętać o świeżym i chłodnym powietrzu niezbędnym do ich długowieczności. Bowiem kwiatom służy chłód i wilgoć. Dlatego pozostawienie ich na noc w chłodniejszych pomieszczeniach wyjdzie im na dobre. Zwłaszcza, gdy zimą suche powietrze negatywnie wpływa na ich rozkwit. Zatem trzymaj je zdała od kaloryferów i miejsc, w których nietrudno o przeciąg. Przestrzegając wyżej wymienionych zasad jesteś w stanie podarować nawet kilka dni więcej życia swoim kwiatom!

Już w następnym artykule coś dla fanek suszonych kwiatów ! Czy przesąd, który mówi, że nie wolno suszyć czerwonych róż, które dostaje się od ukochanego zawiera ziarno prawdy, iż wraz z usychaniem kwiatu, usycha także miłość?! O tym już wkrótce !

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie