Strona główna » Firany do kuchni

Firany do kuchni

przez PewnaPani
0 komentarz

""

   Kuchnia to niezwykle ważne pomieszczenie w każdym domu, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie życia. Przygotowanie codziennych posiłków dla rodziny, przyrządzanie smacznych potraw, robienie przetworów i pieczenie ciast oraz robienie jeszcze wielu czynności związanych z jedzeniem, wykonywanych jest właśnie w kuchennej przestrzeni. Zatem dobrze jest urządzić kuchnię w sposób funkcjonalny, praktyczny, ale także miły i przyjemny dla oka.

 

   Jeżeli posiadamy w kuchni okna (bo nie każda kuchnia jest w nie wyposażona), można je zaaranżować w taki sposób, by wyglądały pięknie i oryginalnie, nadając tym samym całemu pomieszczeniu określony klimat i charakter. Do dekoracji okna mogą nam posłużyć przede wszystkim odpowiednio dobrane firany i zasłony.

 

   Na rynku dostępne są różnorodne firany przeznaczone do kuchni. Różnią się one od innych firan przede wszystkim wzornictwem. Oczywiście na kuchenne okna można zawiesić inne rodzaje firan, które będą pasować do wystroju i danej aranżacji wnętrza.

 

   Wśród motywów typowo kuchennych, które pojawiają się na firankach, wyróżnić można wzory owocowe, związane z jedzeniem, potrawami, a także obrazy naczyń kuchennych, np. dzbanuszków, filiżanek, talerzyków, czy imbryczków. Takie desenie na firanach podkreślają charakter pomieszczenia i od razu wskazują na funkcję danego miejsca.

 

   Najczęściej w kuchni stosuje się firanki krótkie, sięgające do parapetu lub kończące się nieco wyżej lub niżej. Taka długość jest bowiem bardziej praktyczna i użyteczna. W kuchni częściej otwiera się okno, by ją przewietrzyć lub pozbyć się określonych zapachów, na parapetach uprawia się często zioła i przyprawy, do których musi być łatwy dostęp. Długie firany sięgające podłogi, znacznie utrudniłyby dojście do okna oraz utrzymanie kuchni w czystości.

 

   Dobór odpowiednich firanek do kuchennego wnętrza ograniczony jest tylko wyobraźnią oraz przestrzenią. Reszta zależy od gustów, preferencji oraz naszych upodobań. Warto zatem przed dokonaniem wyboru zapoznać się z ciekawymi ofertami sprzedawców i wybrać taki rodzaj firanki, który zaspokoi nasze oczekiwania.

 

   Pomoc przy napisaniu artykułu – sklep internetowy z firankami firaneo.pl

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie