Strona główna » Jak odnaleźć cel w życiu?

Jak odnaleźć cel w życiu?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

„Nie wiem, co zrobić ze swoim życiem.” – ten sam problem ma niejedna z nas. Kończysz szkołę, wkraczasz w dorosłe życie. I co dalej? Nie masz pomysłu na siebie. Wpadasz w popłoch, szybko decydujesz się na studia, często zupełnie nietrafione pod względem Twoich zainteresowań… Przedłużasz tym samym czas na decyzję. Potem kończysz te studia z towarzyszącym Ci cichutkim głosem z tyłu głowy: „To nie to, wcale nie chcesz tego w życiu robić”. Znajdujesz pracę, ale po krótkim czasie okazuje się, że nie chcesz przez całe życie uczyć rozkapryszonych i nieposłusznych dzieci, projektować budynków, czy wypełniać ton mało ważnych dokumentów. Dopiero wtedy odkrywasz, że znowu jesteś w punkcie wyjścia. Czujesz się nieszczęśiwa, ogarnia Cię poczucie, że to nie tak miało być…


W tej sytuacji jest tylko jedno rozwiązanie – musisz próbować wszystkiego aż do skutku. Z pewnością w końcu znajdziesz coś, co sprawi, że będziesz szczęśliwa. Mając 20-30 lat, jesteś w najlepszym okresie swojego życia. Wykorzystaj to! Kształć się i rozwijaj swoje pasje. Rozpocznij naukę języka, którego zawsze chciałaś się nauczyć, idź na kurs, zmień pracę, przeprowadź się. Masz tyle możliwości. Wystarczy, że odnajdziesz w sobie wystarczająco dużo odwagi, by osiągnąć wymarzony cel. Zajrzyj wgłąb siebie, pomyśl czego tak naprawdę oczekujesz od życia i zacznij robić to, co zawsze chciałaś, ale różnych powodów tego nie robiłaś.

""

Nie zamartwiaj się, to w niczym Ci nie pomoże, nie szukaj wymówek. Skup się na pozytywach, myśl o sobie dobrze, jak o osobie, która jest zdolna i odważna, która zawojuje świat. Dobre chęci i wiara to podstawa sukcesu. I nie oglądaj się na innych. Nie załamuj się, gdy widzisz, że inni mają lepiej. Nie każdy będzie lekarzem czy prawnikiem, ale każdy ma swoją misję do wykonania.

""

 

Przede wszystkim słuchaj siebie, nie zwracaj uwagi na to, co mówią inni, nawet jeśli wiesz, że chcą dla Ciebie dobrze. To Ty sama wiesz najlepiej, co będzie dla Ciebie najlepsze, a Twojego życia nikt przecież za Ciebie nie przeżyje. A co najważniejsze, próbuj, działaj. Żyj tak, żebyś za kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat nie żałowała czegoś, czego kiedyś nie zrobiłaś.

 

Aneta Borzyszkowska

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie