Kobieta

Dzisiaj jest 03.07.2022. Imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

Jak pokonać strach przed występem publicznym? 

Kobiety bardzo często zajmują poważne stanowiska biznesowe, które łączą się z występami przed jakimś szerszym gronem ludzi. Wiele z nich dotyka wtedy tak zwany paraliż. Wylew zimnych potów, ręce zaczynają tańczyć razem z nogami, w gardle czujemy wielką kulkę a w brzuchu zaciskający się pas z dopływem powietrza, co robić wtedy ? Pomożemy Wam przejść przez ten etap.

Kilka prostych kroków aby pokonać strach:


·         Doświadczenie

Najlepiej korzystać z każdej możliwej okazji do występu przed jakimś większym gronem. Im więcej tego będzie, tym większe będzie nasze doświadczenie.

 

 

·         Ubiór

Spotkanie biznesowe, obrona pracy wiadomo ważna sprawa, ale kto każde nam się wciskać w obcisłą sukienkę w której boimy się nabrać powietrza z obawą czy nie pęknie ? Liczy się wtedy nasza wygoda, bo Ty my tam stoimy czy też zabieramy głos, i to my mamy czuć się dobrze. Wygląd jest również ważny ale nie może stanąć na pierwszym miejscu.

 

 

·         Czego tak naprawdę się boimy?

Jesteśmy dobrze przygotowani, opracowaliśmy wszystko dosłownie to w czym tkwi problem ? Opinia innych ? Musimy być pewni siebie. To my jesteśmy swoimi największymi krytykami .

 

 

·         Błędy

Pamiętajmy o tym, że publika nie czyha na nasze pomyłki, błędy. Część z nich nie zwróci uwagi na to.

 

Warto pamiętać, że nadmierny stres w niczym nam nie pomoże, a jedynie pokrzyżuje nam plany wystąpienia. Jeżeli dobrze przygotowaliśmy się, przyłożyliśmy się do danego tematu to dlaczego ma iść to wszystko na marne ? Warto wtedy uspokoić swoje myśli, odciągnąć je od tego strachu, pomyśleć dla odmiany o czymś przyjemnym i uwierzyć w siebie. Sukces gwarantowany !

 

Marta Łuczak

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Walizka, która wyróżnia się z tłumu Walizka, która wyróżnia się z tłumu
  Wybór prezentu gwiazdkowego nigdy nie jest łatwy. Dla bliskich nam osób chcielibyśmy wybrać coś ciekawego i niebanalnego, inspirując się ich zainteresowaniami i pasjami. [...]
 • Rabarbarowy sezon wystartował - połącz smaczne i zdrowe Rabarbarowy sezon wystartował - połącz smaczne i zdrowe
  Właśnie rozpoczyna się sezon na rabarbar. To warzywo jest bardzo popularne w naszym kraju, choć nie wszyscy znają jego dobroczynne właściwości. W Polsce pojawił się  dopiero pod [...]
 • Poznaj najpiękniejsze plaże Cypru! Poznaj najpiękniejsze plaże Cypru!
  Cypr to kraj, do którego Polacy chętnie jeżdżą na wakacje. Ta wyspa we wschodniej części Morza Śródziemnego zapewnia doskonałą pogodę, czyste plaże oraz mnóstwo [...]
 • Wyjątkowe prezenty na Dzień Mamy Wyjątkowe prezenty na Dzień Mamy
    Dwudziesty szósty dzień maja to dzień naszch mam. Początki święta sięgają nawet czasów starożytnych Greków i Rzymian. W tym dniu szczególnie dziękujemy [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

TuslikeKomentarz dodany w dniu: 29-03-2016 21:34

Bardzo przydatne i takie prawdziwe!

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Walizka, która wyróżnia się z tłumu
 
Wybór prezentu gwiazdkowego nigdy nie jest łatwy. Dla bliskich nam osób chcielibyśmy wybrać coś ciekawego i niebanalnego, inspirując się ich zainteresowaniami i pasjami. [...] czytaj więcej »