Strona główna » Jak zaplanować wakacje na ostatnią chwilę?

Jak zaplanować wakacje na ostatnią chwilę?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

   Już niecały miesiąc dzieli nas od wakacji. Jeżeli jeszcze niczego nie zaplanowaliście, najwyższy czas to zrobić!

 

 

Szukajcie w ofertach biur podróży


   Do planowanego wyjazdu zostało stosunkowo mało czasu, a jedyną pewną kwestią jest data. Nie wiecie dokąd pojechać, nie wykupiliście żadnej oferty. To idealna okazja, żeby skorzystać z wczasów w trybie last minute. Opcje proponowane przez biura podróży w niczym nie ustępują tym dostępnym od zimy, a dodatkowo, możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Sporo propozycji przygotowało dla turystów na przykład biuro podróży Rainbow Tours – sezon tak naprawdę na dobre rozpoczyna się w czerwcu, więc już teraz znaleźć można oferty „ostatniej szansy”. Wyjazd z biurem to jedna z lepszych opcji, jeżeli do podróży zostało nam niewiele czasu, ponieważ wszystko zostanie dla nas zorganizowane i będziemy mieli pewność noclegu, kiedy dotrzemy na miejsce.

 

Wyruszcie w mniej popularne rejony


   Jeżeli na wczasy wybieracie się na przykład za tydzień i chcecie je sobie zorganizować samodzielnie, raczej nie powinniście się nastawiać na mieszkanie w dużych, popularnych kurortach. Dlatego, warto zakwaterowania poszukać na przykład w sąsiadującej, nieco mniejszej miejscowości. Dodatkowo, możecie dzięki temu uniknąć typowego zgiełku, który towarzyszy najbardziej popularnym miejscom.
Jeżeli natomiast naprawdę chcecie wypocząć, spróbujcie poszukać sobie prawdziwej „głuszy”, małego domku w górach czy nad jeziorem. W takim odosobnionym miejscu, na łonie natury, na pewno uda wam się znaleźć zakwaterowanie, nawet jadąc „w ciemno”.

 

Jak się przygotować


   Nawet jeżeli wczasy planujecie wykupić na ostatnią chwilę, pewne przygotowania do wyjazdu możecie poczynić już wcześniej. Ponieważ zawartość walizek w głównej mierze zależy od klimatu, warto określić sobie mniej więcej rejon geograficzny świata, w który chcielibyście się udać. Dzięki temu, nie staniecie na dzień przed wyjazdem przed problemem związanym z pakowaniem bagaży i niekompletnością garderoby. Dobrze jest też śledzić kursy walut, tak aby wymienić pieniądze w najbardziej korzystnym momencie. Przy kilkuset złotych, z powodu zmiennego kursu, można niejednokrotnie stracić lub zyskać nawet kilkadziesiąt złotych.
Przede wszystkim jednak, postarajcie się, aby przed wyjazdem nie poniósł was tak zwany reisefieber.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie