Kobieta

Dzisiaj jest 18.01.2022. Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem

   Funkcjonowanie w dobrze nasłonecznionym pomieszczeniu ma wiele istotnych zalet - przede wszystkim nigdy nie możemy narzekać na brak światła. Ponadto temperatura takiego pokoju będzie nieco wyższa, niż w przypadku miejsc zacienionych, co również wpływa na nasze samopoczucie. Co jednak w sytuacji, gdy przez sporą część dnia promienie słoneczne przedzierają się przez nasze okna? W dłuższej perspektywie może być to nieco irytujące. Ekran naszego telewizora bądź komputera, o ile nie posiada matowej matrycy, będzie odbijał światło, skutecznie utrudniając nam życie. Poza tym wspomniane przyjemne ciepło z czasem może przeistoczyć się w prawdziwą gehennę. W jaki więc sposób się przed tym chronić?

 

W ucieczce przed słońcem

 

 

   Naturalnym wyborem będą oczywiście rolety, które obecnie na rynku występują w wielu różnych odmianach. Które z nich będą jednak najskuteczniejsze?

 

   W przypadku produktów wewnętrznych, najbardziej efektywne będą modele materiałowe oraz tekstylne, których odpowiedni dobór umożliwi nam uzyskanie zadowalającego nas efektu. Jeżeli chcemy całkowicie odizolować nasze pomieszczenie od promieni słonecznych, powinniśmy wybrać przesłony zaciemniające, które zapewniają prawie 100 procentową skuteczność w pochłanianiu światła. Najczęściej wykonane są one z dwóch bądź trzech warstw, w skład których często wchodzi poliester oraz aluminiowa powłoka, która jest odpowiedzialna za pochłanianie ciepła. Dzięki tym właściwościom, pokój będzie odizolowany od światła, a wysoka i nieprzyjemna temperatura spadnie o kilka stopni. Tego typu rozwiązania stosować można również w dni chłodniejsze, ponieważ nagromadzone ciepło zostanie przez rolety zatrzymane, co sprawi, iż pomieszczenie nagrzeję się. Modele zaciemniające najlepiej nadają się w przypadku:

 

• pokojów dziecięcych

• gabinetów

• siłowni

• pomieszczeń użytkowych

 

   Efekt przyciemnienia uzyskamy również w przypadku zastosowania modeli rozpraszających światło bądź wyposażonych w dodatkową, podgumowaną tkaninę. Szczególnie te ostatnie są niezwykle popularne na rynku.

 

 

 

Liczy się kolor!


 

   Nie zawsze jednak konkretny model rolet jest decydujący. Ogromne znaczenie ma bowiem również ich odcień, którego wybór może zadecydować o końcowym efekcie. W przypadku materiałów ciemnych, słońce będzie przedostawać się do pomieszczenia w stopniu zdecydowanie mniejszym, niż po zastosowaniu przesłon w kolorach jasnych. Wato jednak zapamiętać, iż produkty charakteryzujące się niezwykle ciemnym materiałem będą szybciej się nagrzewały, co w przypadku długich, letnich dni może mieć znaczenie.

 

 

 

Szerokość wyboru

 

 

   Poza roletami, dobrym wyborem okazać się mogą również żaluzje, które występują w odmianach poziomych, pionowych oraz plisowanych.Najlepszy efekt uzyskamy jednak po zamontowaniu przesłon zewnętrznych. Z racji ich konstrukcji, światło zostanie zniwelowane w 100 procentach. Takie rozwiązanie ma jednak swoje wady. Najpoważniejszą z nich jest ograniczenie swobody w dowolnym dostosowywaniu dopływu światła. Ponadto tego typu produkty są z reguły nieco droższe.

 

   https://intech-krakow.pl/produkty/przeslony-wewnetrzne/rolety-materialowe

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Jakie działania po 40-stce? Jakie działania po 40-stce?
  Po 40 roku życia należy bardziej dbać o siebie. Aby zachować szczupłe i jędrne ciało, należy nawet codziennie ćwiczć na siłowni. Skórę twarzy pielęgnować poprzez [...]
 • Sałatka ziemniaczana inna niż wszystkie Sałatka ziemniaczana inna niż wszystkie
  Przesyłamy Wam propozycję na ciekawą sałatkę ziemniaczaną. Idealną jako dodatek do grilla!        Składniki:  6 szt. średniej wielkości [...]
 • Taras idealny – jak go urządzić i udekorować? Taras idealny – jak go urządzić i udekorować?
  Taras to miejsce stworzone do wypoczynku i kontaktu z naturą. Jak go urządzić by jego wygląd zachwycał i jednocześnie odpowiadał naszym potrzebom? Podpowiadamy jak zaaranżować idealny [...]
 • Jakie gry dla par w walentynki są godne uwagi? Jakie gry dla par w walentynki są godne uwagi?
  Walentynki to popularne święto zakochanych, które co roku odbywa się 14 lutego. To właśnie wtedy pary spędzają ze sobą swój wolny czas i szukają ciekawej rozrywki, aby [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Jakie działania po 40-stce?
 
Po 40 roku życia należy bardziej dbać o siebie. Aby zachować szczupłe i jędrne ciało, należy nawet codziennie ćwiczć na siłowni. Skórę twarzy pielęgnować poprzez [...] czytaj więcej »