Kobieta

Dzisiaj jest 23.01.2020. Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Kilka faktów, które warto wiedzieć o mleku modyfikowanym

    Wszyscy wiemy, że jeśli chodzi o żywienie niemowląt, najlepszym i najzdrowszym rozwiązaniem jest, aby niemowlę było karmione pokarmem matki przez jak na najdłuższy czas. Często jednak zdarza się, że młoda mama z jakiegoś powodu nie może karmić. Co robić wtedy ? Rozwiązaniem jest mleko modyfikowane.

 

 

Dlaczego mleko musi być zmodyfikowane ? 

Mleko modyfikowane jest mlekiem krowim, które poddane jest odpowiednim modyfikacjom, tak by jego skład był najbardziej zbliżony do mleka matki. Mleko krowie nie nadaje się do spożycia dla dzieci do trzeciego roku życia ze względu na zbyt wysoką zawartość białka, nasyconych kwasów tłuszczowych oraz elektrolitów, które mogą obciążać nerki oraz przewód pokarmowy dziecka. Mleko od krowy nie zawiera też witamin, które są niezbędne do właściwego rozwoju malucha. Bardzo często też takie mleko wywołuje u dzieci reakcję alergiczną.

 

Z czego składa się mleko modyfikowane? 

Skład mleka modyfikowanego jest najbardziej zbliżony do mleka matki. Mleko modyfikowane w porównaniu z mlekiem krowim składa się z mniejszej ilości białka oraz tłuszczy. Białko zostało zastąpione przez większą ilość białek serwatkowych, powstałych z dodania zmineralizowanej serwatki. Tłuszcz zaś w większej jego części zastąpiony został olejami roślinnymi, będącymi źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, wartościowych dla dziecka. Mleko modyfikowane dodatkowo wzbogacone jest w laktozę, niektóre składniki mineralne konieczne do rozwoju dziecka jak: żelazo, cynk czy selen, witaminy, takie jak A, C, D, E, K.

 

Jak wybrać mleko modyfikowane? 

Oznaczenia, jakie znajdują się na opakowaniach mleka modyfikowanego wydają się nam często jakimś skomplikowanym szyfrem. W rzeczywistości, nie jest jednak trudno wybrać to mleko, które będzie odpowiednie dla naszego malucha. Należy pamiętać jednak o tym, by wybór uzgodnić z pediatrą. Warto zapoznać się ze stroną www.zdrowystartwprzyszlosc.pl, gdzie znaleźć można więcej informacji na temat składu mleka modyfikowanego oraz właściwego żywienia niemowląt.

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Obrazy retro – stylowy dodatek, który całkowicie odmieni Twoją aranżację
 
Estetyka vintage cieszy się bardzo dużą popularnością i dla nikogo nie powinno to być zaskoczeniem. Lubimy przecież wracać do przeszłości i z nostalgią wspominać dawne czasy. Wielu z nas [...] czytaj więcej »