Kobieta

Dzisiaj jest 26.08.2019. Imieniny: Marii, Natalii, Sandry

Lakiery hybrydowe - sposób na ładne paznokcie

 

Każda z nas pragnie mieć piękny i zadbany manicure każdego dnia. Niestety zwykłe lakiery do paznokci często po kilku godzinach już odpryskują, nie zawsze dobrze kryją, no i trzeba czekać "wieczność" aż lakier wyschnie.

 

Od kilku lat popularności nie ustają lakiery hybrydowe. Dużą ich zaletą jest to, że są one nie tylko dostępne dla użytku profesjonalnego, ale także dla zupełnych amatorów. Każda kobieta może wykonać manicure, który wygląda jak po wyjściu z salonu kosmetycznego u siebie w domu.

 

Do tego oczywiście potrzebne będą nam odpowiednie narzędzia. Na podstawowy zestawy składa się lampa UV, lakier podkładowy (baza), lakier nawierzchniowy (top) i lakier kolorowy, waciki bezpyłowe, odtłuszczacz (cleaner), patyczek drewniany lub kopytko, blok polerski, pilnik o gradacji 100/180 oraz aceton do późniejszego zdejmowania hybryd.

 

 

Cała prawda o lakierach hybrydowych

 

Pierwszą i zarazem najważniejszą zaletą jest to, że lakier hybrydowy sam w sobie nie niszczy naszych paznokci. Jest to jeden z największych mitów o hybrydach. Płytkę naszych paznokci niszczy nieprawidłowe zdejmowanie lakieru, zbyt mocne matowienie i piłowanie płytki oraz zdrapywanie i zrywanie lakieru. Jeśli hybrydę zdejmujemy co dwa lub trzy dni, to ciągła ingerencja w płytkę na pewno ją osłabi i wpłynie to niekorzystnie na kondycję naszych paznokci, przez co kolejne malowanie nigdy nie będzie dobrym rozwiązaniem. W przypadku, gdy wszystkie czynności na etapie malowania i zdejmowania hybryd wykonujemy poprawnie, nie ma konieczności, aby robić przerwy w malowaniu lakierami hybrydowymi.

 

Mitem jest także stwierdzenie, iż lakiery hybrydowe u wszystkich trzymają się taki sam czas. Niestety ze względu na indywidualne uwarunkowania, lakier nie zawsze będzie się trzymał tak długo u nas, jak u innych kobiet. Może to być przede wszystkim spowodowane wykonywaną pracą, naturalnym stanem naszych paznokci, problemami hormonalnymi, częstotliwością, z jaką mamy styczność z detergentami, a także jakością wykonywanego manicure.

 

 

Ważna jest więc precyzja i dokładność na każdym etapie malowania i zdejmowania hybryd, dzięki czemu będziemy mogły cieszyć się pięknymi paznokciami przez długi czas. Jeżeli nie jesteśmy pewne co do jakości wykonywanego przez nas manicure lub nie bardzo radzimy sobie na jakimś etapie, możemy raz pójść do kosmetyczki i podpatrzeć jak robi to profesjonalistka, a może nawet podpytać ją o nurtujące nas sprawy.

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Gdzie jest instrukcja obsługi tego malucha?! Gdzie jest instrukcja obsługi tego malucha?!
  Kiedy po raz pierwszy stajemy w obliczu wyzwania jako rodzice (choć po raz drugi i koleny towarzyszyć mogą podobne odczucia), jesteśmy przerażeni, przecież nie do końca wiadomo co nas [...]
 • Trendy w manicure na sezon wiosna / lato 2017 Trendy w manicure na sezon wiosna / lato 2017
  Tegoroczna wiosna zapowiada się wyjątkowo soczyście! Po jesiennych trendach w manicure, w których królowały bardziej stonowane odcienie lakierów, nadchodzi czas na [...]
 • Tanie materace dobrej jakości Tanie materace dobrej jakości
      W związku z bardzo dużą produkcją materacy do łóżek klienci mają szerokie pole wyboru. Możemy wybierać pod kątem materiałów z jakich został wykonany, w [...]
 • Ciuchowisko - wymiana ubrań - edycja V Ciuchowisko - wymiana ubrań - edycja V
  Na jubileuszową 5 edycję zapraszamy do przestronnych wnętrz klubu Balsam. Tym razem wymiana odbywać będzie się na stołach i na foli. Do wyboru do koloru. Na miejscu bar zaopatrzony w jedzenie [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Gdzie jest instrukcja obsługi tego malucha?!
 
Kiedy po raz pierwszy stajemy w obliczu wyzwania jako rodzice (choć po raz drugi i koleny towarzyszyć mogą podobne odczucia), jesteśmy przerażeni, przecież nie do końca wiadomo co nas [...] czytaj więcej »