Kobieta

Dzisiaj jest 23.10.2019. Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

Lakiery hybrydowe - sposób na ładne paznokcie

 

Każda z nas pragnie mieć piękny i zadbany manicure każdego dnia. Niestety zwykłe lakiery do paznokci często po kilku godzinach już odpryskują, nie zawsze dobrze kryją, no i trzeba czekać "wieczność" aż lakier wyschnie.

 

Od kilku lat popularności nie ustają lakiery hybrydowe. Dużą ich zaletą jest to, że są one nie tylko dostępne dla użytku profesjonalnego, ale także dla zupełnych amatorów. Każda kobieta może wykonać manicure, który wygląda jak po wyjściu z salonu kosmetycznego u siebie w domu.

 

Do tego oczywiście potrzebne będą nam odpowiednie narzędzia. Na podstawowy zestawy składa się lampa UV, lakier podkładowy (baza), lakier nawierzchniowy (top) i lakier kolorowy, waciki bezpyłowe, odtłuszczacz (cleaner), patyczek drewniany lub kopytko, blok polerski, pilnik o gradacji 100/180 oraz aceton do późniejszego zdejmowania hybryd.

 

 

Cała prawda o lakierach hybrydowych

 

Pierwszą i zarazem najważniejszą zaletą jest to, że lakier hybrydowy sam w sobie nie niszczy naszych paznokci. Jest to jeden z największych mitów o hybrydach. Płytkę naszych paznokci niszczy nieprawidłowe zdejmowanie lakieru, zbyt mocne matowienie i piłowanie płytki oraz zdrapywanie i zrywanie lakieru. Jeśli hybrydę zdejmujemy co dwa lub trzy dni, to ciągła ingerencja w płytkę na pewno ją osłabi i wpłynie to niekorzystnie na kondycję naszych paznokci, przez co kolejne malowanie nigdy nie będzie dobrym rozwiązaniem. W przypadku, gdy wszystkie czynności na etapie malowania i zdejmowania hybryd wykonujemy poprawnie, nie ma konieczności, aby robić przerwy w malowaniu lakierami hybrydowymi.

 

Mitem jest także stwierdzenie, iż lakiery hybrydowe u wszystkich trzymają się taki sam czas. Niestety ze względu na indywidualne uwarunkowania, lakier nie zawsze będzie się trzymał tak długo u nas, jak u innych kobiet. Może to być przede wszystkim spowodowane wykonywaną pracą, naturalnym stanem naszych paznokci, problemami hormonalnymi, częstotliwością, z jaką mamy styczność z detergentami, a także jakością wykonywanego manicure.

 

 

Ważna jest więc precyzja i dokładność na każdym etapie malowania i zdejmowania hybryd, dzięki czemu będziemy mogły cieszyć się pięknymi paznokciami przez długi czas. Jeżeli nie jesteśmy pewne co do jakości wykonywanego przez nas manicure lub nie bardzo radzimy sobie na jakimś etapie, możemy raz pójść do kosmetyczki i podpatrzeć jak robi to profesjonalistka, a może nawet podpytać ją o nurtujące nas sprawy.

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Jak dbać o skórę zimą? Jak dbać o skórę zimą?
  Tegoroczna zima nie zaszczyciła nas wprawdzie śniegiem, nie ma też rekordowo niskich temperatur, jednak nasza skóra i tak jest narażona na osłabienie. Jesienią i zimą uprawiamy mniej [...]
 • 14 czerwca- dzień krwiodawstwa 14 czerwca- dzień krwiodawstwa
  14 czerwca przepada światowy dzień krwiodawstwa, z tej okazji przeprowadziłam wywiad z młodym chłopakiem, który zaczął swoją przygodę z oddawaniem krwi i który budzi we mnie [...]
 • Krótka rozprawa o stereotypach Krótka rozprawa o stereotypach
  W dzisiejszych czasach panuje wiele przeróżnych stereotypów, które wpływają na postrzeganie poszczególnych osób czy grup społecznych. Ja chciałbym poruszyć [...]
 • Wielofunkcyjne urządzenia do sprzątania Wielofunkcyjne urządzenia do sprzątania
     Sprzątanie to zajęcie, które ma wąską grupę zwolenników. Większość z nas sprząta, bo musi. Rzadko kiedy zdarza się, że ktoś lubi to robić. Dlatego też warto [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Jak dbać o skórę zimą?
 
Tegoroczna zima nie zaszczyciła nas wprawdzie śniegiem, nie ma też rekordowo niskich temperatur, jednak nasza skóra i tak jest narażona na osłabienie. Jesienią i zimą uprawiamy mniej [...] czytaj więcej »