Strona główna » Laser – sposób na rumień i popękane naczynka

Laser – sposób na rumień i popękane naczynka

przez PewnaPani
0 komentarz

""

 

Zmagasz się z tzw. „pajączkami” i ciągle powracającym rumieniem? Masz dość tego, że nieestetyczna siatka rozszerzonych naczynek na Twojej twarzy wciąż się powiększa? Pieczenie skóry stało się codziennością? Te objawy to znak, że czas skorzystać z zabiegu zamykania rozszerzonych naczynek na twarzy!

 

Czym jest laserowe zamykanie rozszerzonych naczynek?

Usuwanie i zamykanie rozszerzonych naczynek to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów laserowych wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Zabieg ten pozwala pozbyć się takich defektów jak trądzik różowaty, naczyniaki, pajączki oraz innych zmian skórnych, których przyczyną są rozszerzone naczynia krwionośne – wyjaśniają specjaliści z Akademii Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie.

Laserowe zamykanie naczynek poprzedza konsultacja lekarska, dzięki czemu możliwe jest poznanie ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz przybliżenie mu szczegółów związanych z samym zabiegiem (czas trwania, przebieg, przeciwwskazania). To właśnie na podstawie przeprowadzonego wywiadu doświadczony lekarz medycyny estetycznej jest w stanie określić ilość zabiegów koniecznych do uzyskania oczekiwanych rezultatów (aby usunąć drobne, pojedyncze naczynka wystarcza jeden zabieg) oraz ewentualne skutki uboczne (obrzęk, zasinienie).

Jak wygląda zabieg?

W Akademii Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie zabieg laserowego zamykania naczynek poprzedzony jest wykonaniem testu, który umożliwia ustawienie optymalnej dla danego pacjenta energii lasera. Bezpośrednio przed zabiegiem zarówno wykonujący go lekarz, jak i pacjent zakładają specjalne okulary ochronne.

Sekret samego zabiegu tkwi w emitowanej przez laser wiązce światła, która po dotarciu do naczyń krwionośnych jest absorbowana przez hemoglobinę. Za sprawą procesu zwanego fototermolizą wytwarza się energia cieplna powodująca wysuszenie ścianek naczynia krwionośnego – znajdująca się w nich woda odparowuje, a naczynka najpierw wysuszają się, potem ulegają zapadnięciu i obumarciu. Ostatecznie zostają wchłonięte przez organizm i przestają być widoczne na twarzy.

To, że długością fali lasera można manipulować pozwala na zamykanie naczyń krwionośnych o różnych rozmiarach i znajdujących się na różnej głębokości – zapewniają lekarze z Akademii Dermatologii Estetycznej.

Jakie są zalety laserowego zamykania i usuwania naczynek?

Metoda laserowego zamykania naczynek pozwala uporać się z różnego rodzaju zmianami naczyniowymi, które mają negatywny wpływ na samopoczucie pacjenta. Część zgłaszających się do nas osób twierdzi, że takie zmiany skórne rzutują na każdą sferę ich życia od aktywności zawodowej przez prywatne kontakty, na relacjach intymnych kończąc – zdradzają eksperci z Akademii Dermatologii Estetycznej. Poddanie się zabiegowi pozwala zapomnieć o poczuciu dyskomfortu związanego ze zmianami skórnymi i stanowi skuteczną alternatywę dla skleroterapii – dodają.

Do zalet tego zabiegu zalicza się również jego bezpieczeństwo, nieinwazyjny sposób uporania się z problemem oraz niewielką bolesność – pacjenci, którzy poddali się laserowemu zamykaniu naczynek w trakcie zabiegu odczuwają jedynie pieczenie, które nie jest dla nich dotkliwe – mówią specjaliści w dziedzinie medycy estetycznej z rzeszowskiej Akademii Dermatologii Estetycznej.

Jak należy przygotować się do zabiegu zamykania naczynek?

Na kilkanaście godzin przed zabiegiem konieczne jest odpowiednie nawodnienie organizmu tj. wypicie kilku szklanek wody, co minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Dzień przed zabiegiem niewskazane jest picie alkoholu oraz uprawianie takich sportów, które wiążą się z odwodnieniem organizmu – tłumaczą doświadczeni lekarze z Akademii Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie.

Ile trwa zabieg laserowego usuwania i zamykania naczynek?

Wykonanie zabiegu zajmuje około 15-20 minut, jego dokładny czas trwania zależny jest od tego, jakie partie ciała poddawane są zabiegowi, od wrażliwości pacjenta oraz rodzaju i charakteru samych zmian skórnych.

Jak będę czuć się po zabiegu laserowego usuwania i zamykania naczynek?

Niekiedy po zabiegu laserowego zamykania naczynek u niektórych pacjentów może pojawić się obrzęk lub zasinienie, znika ono jednak samoistnie po upływie kilku godzin – uspokajają eksperci z Akademii Dermatologii Estetycznej.

 

Artykuł przygotowany we współpracy z: http://www.adedermatologia.pl/kontakt-z-nami/

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie