Strona główna » Mały raj – Hiszpania

Mały raj – Hiszpania

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Każdy z nas ma takie miejsce gdzie ucieka myślami w każdej wolnej chwili. Każdy z nas ma takie miejsce w którym zakochał się od pierwszego wejrzenia. Właśnie o takim miejscu rozmawiałam z Wiktorią, z którą przeprowadziłam wywiad. Wiktorii miejsce znajduje się w Europie Południowej i jest jednym z największych trzech państw leżących na Półwyspie Iberyjskim, mowa tutaj o Hiszpanii. 

1.     Od kiedy interesujesz się Hiszpanią ?

Hiszpanią zaczęłam interesować się 3 lata temu odkąd, może to dziwne, obejrzałam pierwszy odcinek „Pamiętników z wakacji”. Program ten zainspirował  mnie do głębszego poznania tego kraju.

2.     Dlaczego Hiszpania ? Dlaczego według Ciebie ten kraj jest wyjątkowy?

Wybrałam ten kraj ze względu na niesamowitą gościnność, którą nie zawsze można spotkać w Polsce. Ludzie tam są bardzo otwarci, uśmiechnięci oraz uwielbiają się bawić.

W Hiszpanii dzień płynie bardzo powoli, mieszkańcy tego kraju nigdzie się nie śpieszą. W nocy natomiast ulicę tętnią życiem, ludzie bawią się do „białego rana”.

3.     Skąd pomysł na życie w Hiszpanii?

Pomysł na życie w Hiszpanii zrodził się spontanicznie. Stwierdziłam, że chcę w życiu spróbować czegoś innego, zamieszkać z dala od rodziny, poznać nowych ludzi… 

4.     Robisz już coś, aby spełnić swoje marzenia o Hiszpanii ?

Moim pierwszym krokiem do osiągnięcia wymarzonego celu czyli wyprowadzki na stałe do Hiszpanii i tam rozpoczęcie nowego rozdziału w moim życiu jest nauka języka hiszpańskiego ponieważ mało kto mówi tam w innym języku. Jest to bardzo prosty język, którego przy intensywnej pracy można nauczyć się bardzo szybko. Naukę zaczęłam niedawno aby spełnić swoje marzenie jak również zobaczyć czy jest to ta właściwa droga którą chcę podążać.

5.     Jest miejsce, które mogłabyś polecić naszym czytelnikom na wypoczynek letni ?

Każdy zakątek Hiszpanii warto zobaczyć ponieważ w każdym kawałku tej ziemi jest cos niesamowitego i wyjątkowego.

 

Ja natomiast polecam wybrać się do Kraju Basków. Jest to region położony w Pirenejach oraz wokół wybrzeża Morza Kantabryjskiego w Zatoce Biskajskiej, który zaskakuje bogactwem krajobrazów (piękne złociste plaże, skaliste klify, zielone wzgórza). Region ten tworzą niesamowici ludzie, którzy od wieków pielęgnuje swoja narodową kulturę. 

 

Życzymy Wiktorii aby jej marzenia się spełniły i trzymamy za nią kciuki!

 

Marta Łuczak

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie