Strona główna » Masaże relaksacyjne: świetny sposób pozbycie się stresu

Masaże relaksacyjne: świetny sposób pozbycie się stresu

przez PewnaPani
0 komentarz

""

    Masaże relaksacyjne są idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy odprężyć się po ciężkim dniu. Profesjonalnie wykonany zabieg sprawia, że czujemy się jak nowo narodzeni, a negatywne emocje schodzą na drugi plan. Jesteśmy wypoczęci i mamy energię do podejmowania nowych wyzwań.

 

 

    Masaże relaksacyjne różnią się od klasycznych wykonywanych, np. przez kręgarza. Przede wszystkim ruchy masażysty w trakcie zabiegu są powolne, rytmiczne delikatne. Sesji bardzo często towarzyszą aromatyczne olejki i świece. Podczas seansu pobudza się krążenie krwi, likwiduje napięcie mięśni. Zastosowanie aromaterapii powoduje, że zabieg ma dobroczynny wpływ na cały organizm. Prowadzi do osiągnięcia pełnego rozluźnienia zarówno w sferze duchowej, jak i fizycznej.

 

Sposób na bezsenność

 

    Bezsenność to bardzo duży problem, który najczęściej wynika ze stresu. Długotrwały brak snu przyczynia się do rozwoju wielu chorób, np. cukrzycy, otyłości. Poza tym wpływa na brak koncentracji. Niejednokrotnie osoby z zaburzeniami snu faszerują się niezdrowymi tabletkami co w dłuższej perspektywie prowadzi organizm do ruiny. Tymczasem, żeby pozbyć się tej przykrej dolegliwości wystarczy udać się na masaż relaksacyjny. Delikatna stymulacja naszej skóry w połączeniu z działaniem zapachowych świec czyni cuda. Po godzinnej sesji czujemy się dużo lepiej, a systematyczna terapia pozwala całkowicie zniwelować problem.

 

Szeroki wachlarz zabiegów

 

    Gabinety kosmetyczne i salony SPA, które specjalizują się w wykonywaniu masażów relaksacyjnych niejednokrotnie stosują różne udogodnienia mające na celu dodatkowe pobudzenie organizmu. Specjalnością Instytutu Zdrowia i Urody Medica Spa jest autorski masaż relaksacyjny. Zaczyna się go od klasycznego oklepywania pleców, który powoduje rozluźnienie mięśni. Następnie wykonuje się relaksacyjny masaż nóg, stóp, brzucha i rąk. W trakcie sesji stosuje się również akupresurę i rozciąganie mięśni. Na zakończenie masuje się twarz, używając do tego aromatycznych olejków. Zabieg przynosi zaskakujące i szybkie efekty. Nic dziwnego, że z takiej formy terapii korzysta coraz więcej osób.

 

Masaż relaksacyjny i inne metody na pozbycie się stresu

 

    Masaż relaksacyjny jest skuteczny, ale żeby uzyskać lepsze rezultaty można się wspierać innymi zabiegami mającymi na celu odprężenie i nabranie energii do życia. Warto skorzystać m.in. z programów dostępnych w kapsule SPA, np. Body Wrap, które polegają na rozgrzaniu ciała i uwolnieniu napięcia mięśni. Równie skuteczne są tzw. bicze szkockie. W trakcie terapii ciało jest oblewane naprzemiennie strumieniami ciepłej i zimnej wody co dodaje sił witalnych. Dzięki temu nie tylko jesteśmy odprężeni, ale również mamy motywację, by działać, rozwijać swoje pasje, mierzyć się z przeszkodami. Jeśli nie mamy możliwości wybrania się do salonu SPA, można np. pobiegać, wybrać się na rower. Trening fizyczny stymuluje nasze ciało i pozwala się odstresować, a do tego pomaga w utrzymaniu szczupłej sylwetki.

Autor artykułu:

Tekst powstał we współpracy z Medica SPA

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie