Strona główna » Różnorodność zabiegu mezoterapii

Różnorodność zabiegu mezoterapii

przez PewnaPani
0 komentarz

""

    Klinika Esteticmed, specjalizująca się w medycynie estetycznej wykonuje wiele zabiegów umożliwiających poprawę kondycji urody swoich Pacjentów. Nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również pod kątem ich osobistych upodobań.  Zgłaszający się do Kliniki Bieńkowskich, mają załrantowane specjalistyczne podejście przez lekarzy ekspertów w konkretnej dziedzinie medycyny, na której realizację się decydują.  Jedną z takich  metod wykonywaną na najwyższym poziomie jest mezoterapia.

 

Czym jest zabieg mezoterapii?

    To metoda, ściśle bazująca na dziedzinie medycyny, mająca jednocześnie zastosowanie w dermatologii estetycznej. Polega na niezwykle dokładnym i precyzyjnym wstrzyknięciu odpowiedniej substancji odżywczej bezpośrednio w miejsce, na którego obszarze ma wywołać porządany efekt. To dlatego, działanie tych preparatów jest tak efektywne i widoczne, a przy tym bezpieczne.  

Wskazania do zabiegu:

 • leczenie wiotkości skóry (objawia się to jej suchością i odwodnieniem)

 • redukcja rozstępów

 • niwelowanie lub minimalizowanie zmarszczek

 • usuwanie cellulitu, głównie z ud, brzucha i pośladków

 • zapobieganie wypadaniu włosów

 • odmładzanie skóry

 • leczenie bóli mięśni czy problemów z regeneracją pourazową

Korzyści mezoterapii

    Klinika Esteticmed  w pełni ufa zabiegowi mezoterapii, co poświadcza szeregiem jego pozytywnych cech oraz zalet. Metoda ta jest przede wszystkim naturalna, bazująca na preparatach o odżywczych właściwościach. Wpływa przez to na poprawę zdrowia Pacjentów, nie narażając ich na szkodzące skutki uboczne. Eksperci Kliniki Bieńkowskich chwalą także niechirurgiczność mezoterapii. Doskonale sprawdza się ona w procesie spalania energii i przyspieszenia krążenia, poprzez zablokowanie komórkowych sygnałów przyswajania tłuszczu, na co wpływają roztwory leków, wykorzystywanych podczas zabiegu. Istotne jest, iż rezultaty mezoterapii widoczne są natychmiastowo, a przy tym są długotrwałe.

   Korzyści zabiegu odnoszą się zarówno do medycyny estetycznej, jak i konwencjonalnej. Obok poprawiania wizualnych defektów, znacząco wpływa na zdrowie Pacjentów po wszelkich sportowych urazach, którym dokuczają nerwobóle lub mają problem z chorobami degeneracyjnymi.

Jak wygląda zabieg mezoterapii

    Metoda ta przeprowadzana jest pod okiem eksperta. Przy pomocy specjalnie dobranej igły lub specjalistycznego mechanicznego sprzętu tzw. pistoletu, przez które wstrzykuje się substancję odżywczą.  Rodzaj urządzenia wybierany jest odpowiednio do potrzeb Klienta – wymogów jego skóry, co stwierdza lekarz. Po zabiegu na tkance skórnej widoczne są niewielkie punkciki, ale ich widoczność ustępuje po około 6 – 72 godzinach i jest naturalną reakcją organizmu na dostarczony preparat. Nacięcia te nie są bolesne, jednak dla większego komfortu podczas zabiegu, Klinika Esteticmed łrantuje swoim Pacjentom możliwość skorzystania ze znieczulenia w postaci kremu. Natomiast tuż po zabiegu eksperci wykonują masaż, by składniki rozprowadziły się równomiernie  w celu udoskonalenia efektów mezoterapii.

Sekret mezoterapii

    Skuteczność mezoterapii polega na naturalnych i odżywczych substancjach, jakie poprzez wstrzyknięcie, dostarczane są do komórek skóry. Preparaty te to głównie kwas hialuronowy, krzemionka organiczna oraz kompleksy multiwitaminowe. To również szereg innych, dobieranych odpowiednio do rodzaju mezoterapii, na którą decyduje się Pacjent.  Wszystkie są  bezpieczne dla zdrowia, dlatego eksperci Kliniki Medycyny Estetycznej Bieńkowscy nie wykluczają możliwości stosowania innych zabiegów estetycznych. Składniki te mają także zastosowanie regenerujące i rewitalizujące, dzięki czemu wpływają na zwiększenie stymulacji kolagenu i elastyny, dając natychmiastowe oraz utrzymujące się dłuższy okres czasu – efekty.

Rodzaje:

 • mezoterapia igłowa, wykorzystująca do wstrzyknięcia odżywczych substancji cieniutką igłę lub inne urządzenia, powodujące minimalne nakłucia,

 • mezoterapia bezigłowa, bazująca na elektroportacji preparatów, co odbywa się przy pomocy urządzeń o wysokiej częstotliwości prądu elektrycznego,

 • sonoforeza, inaczej masaż ultradźwiękowy, wprowadzający substancje aktywne przy pomocy ultradźwięków,

 • jonoforeza, ta z kolei wykorzystuje preparaty odżywcze, mające postać jonów, zostają one dostraczone do organizmu podczas zjawiska dysocjacji elektrolitycznej, która powstaje na skutek oddziaływania prądu stałego.

 

Artykuł przygotowany we współpracy z: http://www.esteticmed.pl/kontakt/bydgoszcz

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie