Strona główna » Wybierz idealnego smartfona

Wybierz idealnego smartfona

przez PewnaPani
0 komentarz

""

    Osoba, która chciałaby dziś kupić smartfona lecz nie posiada jakichś konkretnych preferencji dotyczących marki i modelu, a po prostu chce mieć w miarę dobry i nowoczesny telefon, ma dosyć trudne zadanie. Ilość telefonów dostępnych w tej chwili na rynku potrafi przyprawić o zawrót głowy. Niemal każda marka proponuje co najmniej kilka modeli w różnych klasach cenowych i o różnych parametrach, a ostateczna decyzja zależy od bardzo wielu czynników. W tym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę by wybrać rzeczywiście dobrego smartfona.

 

Cechy idealnego smartfona

Choć mogłoby się wydawać, że smartfony niewiele różnią się od siebie, to prawda jest zasadniczo inna. Co prawda podstawowa koncepcja tego rodzaju telefonu opiera się o założenie, że jest to sprzęt, który ma zapewnić nam cechy laptopa, tylko o kompaktowych rozmiarach, to głębsza analiza wskazuje, że różnic jest więcej niż mogłoby się wydawać. Zresztą, w dzisiejszych czasach wybór smartfona jest niemalże koniecznością, ponieważ operatorzy nie mają prawie żadnych innych telefonów w ofercie. A co do podobieństwa smartfonów, to dowolny test telefonów może pokazać, jak bardzo poszczególne modele różnią się od siebie.

A czy istnieje smartfon idealny? Odpowiedź na to pytanie zależy tak naprawdę od tego, czego my sami oczekujemy od telefonu. Przykładowo, istnieje spora grupa osób, które używają smartfonów głównie do robienia zdjęć. Dla takich użytkowników, telefon z dobrym aparatem to podstawa. A tymczasem osoby, które nie potrafią żyć bez ulubionych gier, z pewnością szukać będą telefonów o możliwie silnym procesorze, co pozwoli na niczym nieskrępowaną rozrywkę przy ulubionym tytule.

 

Azja w natarciu

W tym roku na rynku smartfonów pojawiło się dwóch bardzo mocnych graczy, którzy mają szansę sporo namieszać w tej dziedzinie. Oba telefony pochodzą z Azji, jeden z nich to Huawei P8, który właśnie zadebiutował na Zachodzie i wkrótce pojawi się w Polsce, a drugi to LG G4. Oba telefony mają szansę na sporą popularność, ponieważ celują w segment do tej pory opanowany przez zachodnich producentów, a mianowice segment telefonów prestiżowych. Jeśli do tej pory Azja kojarzyła się Wam głównie z tanimi, choć solidnymi telefonami, które doskonale spełniały swoją funkcję lecz nie zapewniały żadnych emocji, to to porównanie telefonów wywróci Wam świat do góry nogami! Nowość od LG to nie tylko telefon, który posiada doskonałe parametry techniczne, lecz także szokuje swoim wyglądem. Producent obiecuje, że tylny panel LG G4 wykonany zostanie z…prawdziwej skóry! Do tej pory tego rodzaju elementy występowały tylko w naprawdę drogich telefonach przygotowywanych pod specjalne zamówienie, zatem szykuje nam się rewolucja! Z kolei wspomniany już Huawei szokuje swoim doskonałym wyglądem. Doskonałą technologia została zamknięta w pięknej obudowie, na którą nie sposób nie zwrócić uwagi. Słowem, jeśli najlepszy smartfon to taki, który dobrze wygląda, ten model chińskiej firmy zdecydowanie plasuje się w Top 5!

 

Starzy wyjadacze

Słowo “starzy” niekoniecznie ma w tym przypadku rację bytu, bowiem dwa pozostałe telefony które tu opiszemy, mają zaledwie nieco większy staż rynkowe niż te z poprzedniego akapitu. Telefon z dobrym aparatem? Proszę bardzo! Taki produkt pochodzi z Kanady. Blackberry Classic, bo o nim mowa, to produkt wyraźnie skierowany do konkretnej grupy odbiorców. To telefon, który w zasadzie nie ma żadnej konkurencji – posiada m.in. pełną klawiaturę oraz przyciski do obsługiwania połączeń. Kanadyjska firma doskonale wyczuła grupę odbiorców, więc ten kto ma kupić Blackberry…i tak go kupi! A jeśli obiektywnie pisać o zaletach, to na pewno zwraca uwagę całkiem spory ekran oraz komfort użytkowania. Na placu boju, pojawia się także Samsung Galaxy Core 2. To produkt, który możemy nabyć już od dłuższego czasu, ale wciąż stanowi całkiem ciekawą propozycję dla osób szukających porządnego smartfona w dobrej cenie. W Samsungu wszystko zostało dopasowane do oczekiwań typowego użytkownika – brak tu udziwnień, a jednocześnie telefon oferuje całkiem niezłe parametry. 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie