Strona główna » Na wiosnę odśwież swój stół!

Na wiosnę odśwież swój stół!

przez PewnaPani
0 komentarz

 

""

 

 

Za pasem Święta Wielkanocne. Nie wiem jak Tobie mnie przychodzą różne pomysły na wiosenne dekoracje otoczenie w którym przebywam. Od zielonej rzeżuchy, króliczków i pisanek po wymyślne koszyki utrzymane w tak ostatnio modny stylu shabby chic.

 

 

 

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko innego obrusu na stół, bieżnika czy gustownej doniczki na wiosenne kwiaty cebulowe. Oczywiście wszystko utrzymane w modnych kolorach pastelowych, z dominującą bielą i przebijającą się tu i ówdzie delikatną miętą.

A więc dekorujemy stół

Zaczynamy od obrusu a może nawet bieżnika. Ten drugi przyda się szczególnie tam gdzie warto wyeksponować drewno stołu, jego kolor i fakturę słoi. Bieżnik w odcieniach mięty, wiosennej zieleni lub w modną kratę, odkrywając brzegi stołu wspaniale wpisuje się w wiosenny pobudzający do życia klimat.

W polskich domach przeważają stoły prostokątne i kwadratowe, rzadziej panie domu decydują się na stół okrągły jako domowe centrum spotkań. W przypadku stołu prostokątnego wybrany obrus może być również w tym samym kształcie. Czasem warto pokusić się o odrobinę szaleństwa i użyć np. kwadratowego obrusu ułożonego po skosie lub dwóch obrusów nałożonych nas siebie. łrantuję – efekt będzie niesamowity.

W przypadku bieżnika, który odsłaniając boki stołu daje nam możliwość wyboru podkładek pod nakrycie, warto zadbać także o ich wiosenny charakter. Podkładki mogą być wykonane:

  • z tego samego materiału co bieżnik
  • w kolorze współgrającym do bieżnika
  • z innego materiału o ciekawie kontrastującej fakturze z bieżnikiem

Ciekawy pomysłem są, powracające ostatnio, zdobienia w postaci wykończeń koronką lub innym materiałem w postaci pasa wokół obrusu.

Dodatki na stół

Oczywiście nie może na stole zabraknąć zieleni. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj ładnie skomponowane kwiaty cebulowe, rzeżucha lub drobne wykończenia żywą zielenią w serwetkach i innych dekoracyjnych bibelotach.

Na wiosennym stole nie może zabraknąć popularnych szarych Bazi(Kotysek). Idealnie będą komponować się z mocną zielenią wczesnego żyta. To ostatnie jest krzykiem mody w tym roku. Lekko wyrośnięte nasiona żyta, do wysokości około 10 cm – wspaniale odświeżą zielenią każdy stół.
fot. cotone.pl

 

 

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie