Strona główna » Ulubione zdjęcie na ścianie twojej sypialni

Ulubione zdjęcie na ścianie twojej sypialni

przez PewnaPani
0 komentarz

""

 

 

Chciałbyś nadać swojej sypialni niepowtarzalny klimat? A może znudzony jesteś jej dotychczasowym wyglądem i poszukujesz zmian? Jeżeli zastanawiasz się w jaki sposób odmienić swój pokój i nadać mu niepowtarzalnego klimatu, rozważyć powinieneś możliwość zakupu fototapety do sypialni. W bogatej ofercie sklepów internetowych oraz stacjonarnych punktów z pewnością znajdziesz wzór, który przypadnie do gustu tobie, najbliższej rodzinie, a także wszystkim osobom, które odwiedzać będą twój dom lub mieszkanie.


 

Niewątpliwą zaletą zastosowania w pomieszczeniu fototapet jest możliwość samodzielnego wyboru wzoru (a nawet przygotowania własnego projektu, który zostanie następnie nadrukowany na tapetę) oraz jego dokładne dopasowanie do kształtu i wymiarów pomieszczenia. W ofercie producentów i dystrybutorów odnaleźć można produkty odznaczające się różnymi cechami użytkowymi. Dzięki zastosowanym w procesie produkcyjnym technologiom, możliwe jest wykorzystanie ich także w pomieszczeniach o niesprzyjających warunkach (np. w kuchni lub łazience). Wbrew pozorom – zmienność temperatur oraz wszechobecna wilgoć nie będą negatywne wpływać na trwałość tapety, jeżeli zostanie ona wykonana z odpowiednich materiałów (w tym przypadku stosuje się laminowane tapety lateksowe). Warto jednak pamiętać, że nawet takie zabezpieczenie nie uchroni tapety przed negatywnym działaniem wody, jeżeli będzie ona narażona na stałe jej działanie. Dlatego też nie zaleca się stosowania tapet w bezpośrednim kontakcie z urządzeniami prysznicowymi. Ewentualną opcją jest też umieszczenie tapety za specjalnie przygotowanym szkłem. Możliwość doboru odpowiedniej grubości (gramatury) tapety pozwoli natomiast ukryć wszelkie niedoskonałości ścian. Cienkie tapety nie sprawdzą się wprawdzie w tym celu, jednakże dzięki ich zastosowaniu uzyska się efekt optycznego powiększenia pomieszczenia.

Najnowsze badania dowodzą, że ponad 30% swojego życia człowiek spędza w sypialni. Paradoksalnie, to właśnie w tym miejscu koncentruje się jego życie. Dlatego też warto zadbać, by było ono przyjazne oraz umożliwiało codzienny odpoczynek. Istotnym będzie nie tylko zastosowanie odpowiednich kolorów (które uspokajać będą po ciężkim dniu i koić nerwy), ale także dobranie takie przygotowanie wystroju, by po całym dniu pracy czuło się w nim naprawdę komfortowo. Pożądany efekt uzyskać można na wiele sposobów, a jednym z nich jest użycie fototapety do sypialni.

Tylko od twojej własnej wyobraźni zależy, co znajdzie się na ścianie twojego pomieszczenia. Wybierać możesz spośród tysięcy, a nawet milionów projektów graficznych, które znajdują się w bazach zdjęć sprzedawców oferujących tapety i akcesoria potrzebne do ich montażu. W zależności od upodobań – mogą to być urocze krajobrazy, panoramy ulic lub miast, żywa natura, a także motywy związane z ulubionymi filmami lub książkami. Ostatnim trendem jest też używanie na cele wykonania fototapet reprodukcji wielkich artystów. Dzięki temu także i ty możesz zostać posiadaczem Słoneczników Van Gogha.

Jeżeli wśród gotowych projektów nie znajdziesz wymarzonego wzoru fototapety do sypialni, nie wszystko stracone. Funkcjonuje na rynku wiele podmiotów, które umożliwiają wykonanie w dowolnym wymiarze tapety z dostarczonego im wzoru. Możesz więc samodzielnie przygotować odpowiadającą ci grafikę, która następnie, przy pomocy urządzeń drukarskich, przeniesiona zostanie na odpowiedni materiał. W taki sposób możliwe jest też dopasowanie tapety do niestandardowego kształtu pomieszczenia lub specyficznych jego wymiarów. 

 

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie