Kobieta

Dzisiaj jest 28.02.2020. Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Narzędzia do tapetowania niezbędne przy remoncie

 

Wśród prac wykończeniowych i remontowych, z którymi ma się najczęściej do czynienia, znajdują się te związane z malowaniem i dekorowaniem ścian. Jeśli chodzi o tapetowanie pomieszczeń mieszkalnych, warto wyposażyć się w odpowiednie narzędzia.

 

Wśród nich znajdują się wałki oraz szpachelki do dociskania tapet, szczotki i stoły do tapetowania, a także szyny do docinania tapety. Zakup tego typu narzędzi to gwarancja sprawnego wykonania prac bez względu na metraż ścian do pokrycia tapetą oraz układ ścian.

Wałki i szpachelki do dociskania tapet

Wałki do dociskania tapet to narzędzia do tapetowania, które pozwalają na przymocowanie tapety z dowolnego materiału do podłoża. Istnieje możliwość zakupu dwóch typów wałków. Te o szerokości kilkunastu centymetrów pozwalają na dociśnięcie całego arkusza tapety, natomiast wałki kilkucentymetrowe – tapet na ich łączeniu.

 

Rękojeść z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zapewnia sporą wygodę przy doklejaniu dużego skrawka tapety do podłoża. Dla osób wymagających dostępne są specjalne, elastyczne wałki, dzięki którym można w dowolny sposób manewrować siłą i kątem docisku.

 

Szpachelki do dociskania tapet to alternatywa dla klasycznych wałków. Są one wykonane w całości z bezpiecznego dla materiału tworzywa sztucznego. Można z ich pomocą dociskać tapetę na całej powierzchni (a więc także na łączeniach i w rogach).

Szczotki do tapetowania

 

Szczotki to narzędzia do tapetowania wyposażone w wysokiej jakości włosie z tworzywa sztucznego, które nie powoduje uszkodzenia tapety. Takie szczotki pozwalają na równomierne dociśnięcie tapety do ściany, po jej przyklejeniu.

 

Pod tapetą nie pojawią się dzięki temu pęcherzyki powietrza, a jej powierzchnia zostanie dokładnie wygładzona. Wykonana z drewna oprawka lub uchwyt zapewnia wygodne doklejanie tapety. Jest to bardzo ważne, ponieważ można dzięki temu zachować siły na inne prace remontowe lub sprzątanie pomieszczenia.

Stoły do tapetowania

 

Stoły przeznaczone do tapetowania ułatwiają rozkładanie tapety i nakładanie na nią kleju. Można spotkać się ze stołami rozkładanymi lub z takimi, które posiadają kilka elementów o specjalnych łącznikach.

 

Wysokiej jakości konstrukcja ze stali lub z aluminium zapewnia bezpieczeństwo pracy, a możliwość regulacji ich wysokości - wysoki komfort. Dzięki temu z takich stołów mogą korzystać osoby o dowolnym wzroście.

Szyny do docinania tapet

 

Szyny tnące do tapet ułatwiają wykonywanie prac wykończeniowych. Dzięki nim możliwe jest precyzyjne docięcie materiału, bez jego postrzępienia i konieczności dokonywania poprawek.

 

Krawędzie tnące wykonane ze stali nierdzewnej zapewniają bezproblemowe przycinanie nie tylko tapet o dowolnym typie, ale również wykładzin. Szczególnie pomocne są takie szyny, które posiadają skalę oraz uchwyty wykonane z tworzywa sztucznego. Zwiększają one dzięki temu wygodę ich pracy.

 

Tapetowanie nie należy do najprostszych czynności, dlatego warto sobie pomóc przez zakup odpowiednich narzędzi. W ten sposób przebiegnie ono nie tylko sprawnie, ale również jego końcowy efekt będzie trwały.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Świadoma kobieta – bezpieczna kobieta Świadoma kobieta – bezpieczna kobieta
  "Mnie to nie dotyczy" – myślimy, dopóki coś złego nie przydarzy się nam samym lub komuś bardzo bliskiemu. Dowiedz się już teraz, jak możesz zadbać o swoje bezpieczeństwo. [...]
 • Witamina D - niedobór i nadmiar szkodzi Witamina D - niedobór i nadmiar szkodzi
  W ostatnim czasie dość głośno mówi się o zbawiennym wpływie witaminy D na nasz organizm, zwłaszcza głośno mówi się o wpływie na efekty przy walce z utratą wagi. Czy Witamina [...]
 • Lekka odsłona makaronowych przysmaków Lekka odsłona makaronowych przysmaków
        Moda na zdrowe odżywianie trwa. Coraz częściej przywiązujemy wagę do tego co jemy. Czytamy etykiety, liczymy kalorie, poszukujemy wysmakowanych inspiracji na zdrowe [...]
 • Suplementy diety - pigułka dobra na wszystko? Suplementy diety - pigułka dobra na wszystko?
      Naukowcy z całego świata, lekarze, trenerzy i mamy są zgodni: najważniejsza jest zbilansowana dieta! Taka zawierająca wszystkie niezbędne składniki odżywcze warunkuje [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Świadoma kobieta – bezpieczna kobieta
 
"Mnie to nie dotyczy" – myślimy, dopóki coś złego nie przydarzy się nam samym lub komuś bardzo bliskiemu. Dowiedz się już teraz, jak możesz zadbać o swoje bezpieczeństwo. [...] czytaj więcej »