Kobieta

Dzisiaj jest 24.09.2018. Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

Narzędzia do tapetowania niezbędne przy remoncie

 

Wśród prac wykończeniowych i remontowych, z którymi ma się najczęściej do czynienia, znajdują się te związane z malowaniem i dekorowaniem ścian. Jeśli chodzi o tapetowanie pomieszczeń mieszkalnych, warto wyposażyć się w odpowiednie narzędzia.

 

Wśród nich znajdują się wałki oraz szpachelki do dociskania tapet, szczotki i stoły do tapetowania, a także szyny do docinania tapety. Zakup tego typu narzędzi to gwarancja sprawnego wykonania prac bez względu na metraż ścian do pokrycia tapetą oraz układ ścian.

Wałki i szpachelki do dociskania tapet

Wałki do dociskania tapet to narzędzia do tapetowania, które pozwalają na przymocowanie tapety z dowolnego materiału do podłoża. Istnieje możliwość zakupu dwóch typów wałków. Te o szerokości kilkunastu centymetrów pozwalają na dociśnięcie całego arkusza tapety, natomiast wałki kilkucentymetrowe – tapet na ich łączeniu.

 

Rękojeść z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zapewnia sporą wygodę przy doklejaniu dużego skrawka tapety do podłoża. Dla osób wymagających dostępne są specjalne, elastyczne wałki, dzięki którym można w dowolny sposób manewrować siłą i kątem docisku.

 

Szpachelki do dociskania tapet to alternatywa dla klasycznych wałków. Są one wykonane w całości z bezpiecznego dla materiału tworzywa sztucznego. Można z ich pomocą dociskać tapetę na całej powierzchni (a więc także na łączeniach i w rogach).

Szczotki do tapetowania

 

Szczotki to narzędzia do tapetowania wyposażone w wysokiej jakości włosie z tworzywa sztucznego, które nie powoduje uszkodzenia tapety. Takie szczotki pozwalają na równomierne dociśnięcie tapety do ściany, po jej przyklejeniu.

 

Pod tapetą nie pojawią się dzięki temu pęcherzyki powietrza, a jej powierzchnia zostanie dokładnie wygładzona. Wykonana z drewna oprawka lub uchwyt zapewnia wygodne doklejanie tapety. Jest to bardzo ważne, ponieważ można dzięki temu zachować siły na inne prace remontowe lub sprzątanie pomieszczenia.

Stoły do tapetowania

 

Stoły przeznaczone do tapetowania ułatwiają rozkładanie tapety i nakładanie na nią kleju. Można spotkać się ze stołami rozkładanymi lub z takimi, które posiadają kilka elementów o specjalnych łącznikach.

 

Wysokiej jakości konstrukcja ze stali lub z aluminium zapewnia bezpieczeństwo pracy, a możliwość regulacji ich wysokości - wysoki komfort. Dzięki temu z takich stołów mogą korzystać osoby o dowolnym wzroście.

Szyny do docinania tapet

 

Szyny tnące do tapet ułatwiają wykonywanie prac wykończeniowych. Dzięki nim możliwe jest precyzyjne docięcie materiału, bez jego postrzępienia i konieczności dokonywania poprawek.

 

Krawędzie tnące wykonane ze stali nierdzewnej zapewniają bezproblemowe przycinanie nie tylko tapet o dowolnym typie, ale również wykładzin. Szczególnie pomocne są takie szyny, które posiadają skalę oraz uchwyty wykonane z tworzywa sztucznego. Zwiększają one dzięki temu wygodę ich pracy.

 

Tapetowanie nie należy do najprostszych czynności, dlatego warto sobie pomóc przez zakup odpowiednich narzędzi. W ten sposób przebiegnie ono nie tylko sprawnie, ale również jego końcowy efekt będzie trwały.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Lato w kolorze cytryny. Trzy przepisy na upale dni Lato w kolorze cytryny. Trzy przepisy na upale dni
  Cytrynki z rumem kolorem i kształtem przypominaj, słoneczka zamknięte w słoiku. Zimą ten przysmak pozwala przywołać atmosferę upalnych dni. Latem dzięki niemu przygotujemy orzeźwiającą [...]
 • Dżinsy wciąż żywe! Dżinsy wciąż żywe!
    Każdy z nas zapewne ma w swojej szafie przynajmniej jedną parę dżinsów, ale czy zdajemy sobie sprawę kto je wymyślił i dlaczego dziś przeżywają drugie życie? Chyba, nie [...]
 • Basen ogrodowy Basen ogrodowy
  W miniony weekend mieliśmy okazję posmakować pierwszej w tym roku upalnej pogody. Zapewne wielu z nas przypomniało to o zbliżającym się lecie i żarze lejącym się z nieba, który [...]
 • Miłość kwitnie w internecie Miłość kwitnie w internecie
  Od lat ludzie komunikują się przez internet, zwykle z użytkownikami, których znają. Za sprawą internetu kontakt stał się znacznie łatwiejszy, szybszy, a ponad to, pozwalający na [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
  taxi opole

  halo taxi bis opole to prawdopodobnie najlepsze w opolu oferujemy atrakcyjne ceny bezpłatny dojazd zakupy na telefon i wiele innych zadzwoń

Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Lato w kolorze cytryny. Trzy przepisy na upale dni
 
Cytrynki z rumem kolorem i kształtem przypominaj, słoneczka zamknięte w słoiku. Zimą ten przysmak pozwala przywołać atmosferę upalnych dni. Latem dzięki niemu przygotujemy orzeźwiającą [...] czytaj więcej »