Strona główna » Jaki peeling kosmetyczny jest najlepszy?

Jaki peeling kosmetyczny jest najlepszy?

przez PewnaPani
0 komentarz

Peeling to jeden z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych, przede wszystkim ze względu na jego działanie oraz dostępność. Do najważniejszych efektów stosowania peelingów kosmetycznych należy zaliczyć oczyszczenie, a także poprawę stanu i wyglądu skóry, zwiększenie jej elastyczności i jędrności, a przez to również usuwanie oznak starzenia się skóry, którymi są chociażby drobne zmarszczki. Dzięki regularnym peelingom można znacząco poprawić wygląd skóry, co oczywiście ma również wpływ na nasze samopoczucie.Jaki peeling wybrać?

To na jaki rodzaj peelingu kosmetycznego zdecyduje się dana osoba, powinno zależeć przede wszystkim od indywidualnych potrzeb jej skóry. Warto w związku z tym przed podjęciem decyzji skonsultować się z profesjonalną kosmetyczką, która doradzi nam jaki zabieg wybrać. Pośród tych najpopularniejszych, a przez to również dających najlepsze efekty, należy jednak wymienić dwa najważniejsze rodzaje peelingu, jakimi są peeling chemiczny oraz enzymatyczny.

W czasie peelingu chemicznego, na skórę nakłada się warstwę specjalnie przygotowanej mieszkanki, na którą składają się różne związki chemiczne w odpowiednim stężeniu. Brzmi nieco groźnie, ale substancje wykorzystywane do przygotowania peelingu chemicznego to przede wszystkim kwasy owocowe, które występują w naturze. Dzięki temu, że wnikają one dość głęboko w skórę, bezpośrednio wpływają na przebudową jej dwóch ważnych składników – kolagenu i elastyny. Po kilku zabiegach można już zauważyć efekt stosowania takiego peelingu, jakim jest piękna, odmłodzona cera bez niedoskonałości, jak przebarwienia czy drobne zmarszczki.

W peelingu enzymatycznym natomiast, jak sama nazwa wskazuje, stosowane są enzymy, również pozyskiwane z roślin. To właśnie one sprawiają, że podczas zabiegu dochodzi do rozpuszczenia martwych lub też zrogowaciałych komórek naszego naskórka. Dzięki temu mogą one zostać skutecznie usunięte, a skóra jest oczyszczona. Co bardzo istotne peeling enzymatyczny mogą stosować także osoby ze skórą wrażliwą, gdyż jest on bardzo delikatny w swoim działaniu. Więcej o peelingach i nie tylko na stronie http://yourlook.pl/artykul,24,peelingi-kosmetyczne-ktory-z-nich-bedzie-dla-mnie.htm

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie