Strona główna » Nie taki "smokey" trudny ..

Nie taki "smokey" trudny ..

przez PewnaPani
0 komentarz

Od kilku sezonów modny jest „smoky eyes”, tzw. „przydymione oko”. Makijaż ten wydaje się trudny, ale to tylko pozory. Tak naprawdę to bardzo łatwe. Wystarczy mieć kredkę do oczu, cienie do powiek i tusz do rzęs. Pokażę Wam to krok po kroku.

""

źródło : blog.spatica.pl

 

Krok 1
Pokryj ruchomą górną powiekę jaśniejszym cieniem. Potem nakładaj ciemniejszy cień – od środka górnej powieki za zewnątrz. Za załamaniu powieki zacznij rozdymiać cień pędzelkiem w stronę zewnętrznego kącika oka.
WSKAZóWKA! Możesz wcześniej odtłuścić powiekę chusteczką i pokryć ją pudrem, aby cienie były trwalsze.

Krok 2
Obrysuj dolny kontur oka ciemniejszym cieniem użytym na górnej powiece. Następnie leciutko rozetrzyj kreskę pędzelkiem.
WSKAZóWKA! Jeśli nie chcesz uzyskać efektu podbitego oka, wyznacz grubość konturu. W tym celu przyłóż trzonek pędzelka pod dolna powiekę. Obszar nad trzonkiem pokryj cieniem.

Krok 3
Wnętrze dolnej powieki zakreśl ciemną kredką. Zaznacz dość grubą kreskę nad górną powieką, jak najbliżej rzęs (nie przejmuj się, jeśli nie wyjdzie idealnie). Robiąc kreskę najlepiej oprzyj rękę na twardym i płaskim podłożu.
WSKAZóWKA! Jeśli pierwszy raz robisz smoky, zacznij od brązowej kredki. Łatwiej skorygować błędy, a efekt będzie mniej wyraźny.

Krok 4
Na zakończenie dokładnie wytuszuj rzęsy mascarą.

""

źródło : mybeautyrevolution.blogspot.com

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie