Strona główna » Mezoterapia pochwy – w trosce o intymny komfort kobiety

Mezoterapia pochwy – w trosce o intymny komfort kobiety

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Proces starzenia dotyczy nie tylko twarzy i ciała, ale również okolic intymnych. Na przeciw temu problemowi wychodzi nowoczesna ginekologia estetyczna, oferując poprawę wyglądu i atrakcyjności żeńskich narządów płciowych, a co za tym idzie – polepszenie ich funkcji seksualnych dzięki zastosowaniu preparatu na bazie kwasu hialuronowego.

 

Problem związany z elastycznością oraz suchością skóry i śluzówki pochwy dotyczy wielu kobiet, nie tylko w okresie menopauzy, niestosujących HTZ (hormonalnej terapii zastępczej), ale również młodszych. W grupie ryzyka są kobiety zwłaszcza po porodach wielokrotnych, wśród których niemal 90% doświadcza rozciągnięcia mięśni okrężnych pochwy oraz urazów krocza, co w efekcie może przyczyniać się do jego obniżenia oraz powiększenia się przedsionka pochwy – wyjaśnia lek. med. Katarzyna Mosoń, ginekolog, ekspert Kliniki Sthetic w zakresie ginekologii estetycznej. Słabsze mięśnie, skóra bardziej rozciągnięta – ta dolegliwość może się pojawić u kobiety w każdym wieku i dlatego panie, które tego doświadczają mogą się poddać zabiegowi nawilżającemu i zwiększającemu napięcie błony śluzowej, jaki ma również właściwości lekko wypełniające – mezoterapii pochwy.

 Dla kogo mezoterapia pochwy?

 Mezoterapia ma szerokie zastosowanie zarówno w medycynie regeneracyjnej, jak i estetycznej i polega na wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Stosowana jest do regeneracji i biorewitalizacji skóry, w profilaktyce przeciwzmarszczkowej, a także w terapii łysienia. Ponadto jest zabiegiem małoinwazyjnym, a zatem nie stanowi ryzyka powikłań. W zabiegach ginekologii estetycznej, mezoterapia pochwy zalecana jest kobietom, które skarżą się na suchość pochwy oraz uczucie napięcia i pieczenie, często współistniejące z podrażnieniami, jakie powodują świąd i ogólny dyskomfort. Metoda ma także doskonałe zastosowanie u kobiet, u których wystąpiły nieodwracalne zmiany poporodowe krocza. Tego rodzaju zabiegi skierowane są również do pań, chcących poprawić estetykę okolic intymnych, ze skłonnością do zaniku warg sromowych większych lub w przypadku gdy są one niesymetryczne czy przerośnięte.

 Na czym polega zabieg?

 Procedura wykorzystuje osocze bogatopłytkowe, pozyskiwane z krwi pacjentki bądź specjalny preparat – Desiral na bazie kwasu hialuronowego, dedykowany zabiegom okolic intymnych. Desirial to pierwsza na świecie linia resorbowalnych implantów stworzonych w celu nawilżenia okolic intymnych, rewitalizacji warg sromowych większych i przywrócenia elastyczności tkankom krocza. Iniekcja preparatu pobudza fibroblasty, co wpływa stymulująco na produkcję własnego kolagenu w komórkach, dając efekt liftingu. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, polega na ostrzykiwaniu śluzówki pochwy specjalną kaniulą i trwa około 30 minut, a jego wielowymiarowe rezultaty to przede wszystkim poprawa napięcia pochwy, jędrności oraz jej nawilżenie. Mezoterapia jest niezwykle skuteczna w przypadku nawracających infekcji oraz działa wspomagająco w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Z racji niewielkiej inwazyjności procedury, pacjentka może niemal natychmiast powrócić do codziennych czynności, a jedynym zaleceniem pozabiegowym jest unikanie w ciągu 1-2 tygodni dużego nacisku na okolicę poddaną zabiegowi – należy więc zrezygnować z jazdy konnej czy rowerowej – tłumaczy specjalista z Kliniki Sthetic.

 

Artykuł przygotowany we współpracy z: http://sthetic.pl/kontakt/

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie