Strona główna » Zadbaj o swoją formę zimą – zbędna tkanka tłuszczowa

Zadbaj o swoją formę zimą – zbędna tkanka tłuszczowa

przez PewnaPani
0 komentarz

Wielkimi krokami zbliża się zima. Mimo że listopad w tym roku był nadzwyczaj ładny, nieubłagalnie coraz częściej zdarza się myśleć o  śniegu, mrozie i chłodzie. Ciepłe herbatki najczęściej z cytryną czy miodem po powrocie do domu sprawiają, że ten okres przemija dość szybko. Jednak aby go przetrwać, nasz organizm przygotowuje się do zimy nie inaczej niż organizmy niektórych zwierząt. Pod skórą magazynowany jest tłuszcz, by podczas chłodnych dni, organizm utrzymał optymalną dla ciała temperaturę. Zatem czy zawsze czas przedzimowy musi oznaczać zwiększenie masy ciała? 

 

Otóż odpowiedź jest jednoznaczna i brzmi NIE. W erze nowoczesnych technologii mamy wybór spośród wielu metod pozbycia się owego tłuszczu. Wiele z nich dotyczy mechanicznego usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale istnieją także takie, które możemy wykonać sami w domowych warunkach.

 

Oprócz metod mechanicznych, których skuteczność jest naprawdę wysoka, polecamy zadbać o swoją formę we własnych zakresie. Aby przez cały sezon jesienno-zimowy nie przybrać zbyt wiele na wadze, należy postarać się o dobranie odpowiedniej diety dla naszego organizmu, ponieważ w dużej mierze to od niej zależy ile potrzebnych (i niepotrzebnych) substancji odżywczych dostarczymy organizmowi. Dieta powinna być dobrana uwzględniając aktywność fizyczną, wiek, a także wagę. Ważne jest, aby podczas posiłków czy przekąsek nie dopuszczać do sytuacji przejedzenia.

 

Kolejnym aspektem utrzymania odpowiedniej wagi są ćwiczenia, które wymagają pewnej regularności. Jeżeli będziemy trzymać się tego założenia, niekonieczne będą katorżnicze wysiłki czy zbyt ubogie w kalorie diety.

 Jakie formy aktywności warto wybrać?

Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. W tym przypadku nie ma odgórnego narzucania dyscypliny, więc należy wybrać aktywność, który sprawia najwięcej przyjemności. Można chodzić na siłownie, biegać, tańczyć, robić brzuszki czy jeździć rowerem, jeśli warunki pogodowe sprzyjają. Dobrym rozwiązaniem jest także kurs sztuk walki, który doskonale przygotuje organizm na czas zimy. Dodatkowo wyniesiemy coś więcej – mianowicie umiejętność obrony własnej. Jeżeli brak w nas samozaparcia, by zachować regularność, równie dobrze możemy znaleść kogoś, kto będzie w podobnej sytuacji. Warunki będą o tyle ciekawsze, że będzie występować wzajemna motywacja.

 

Wniosek ogólny jest jeden – nieważne w jaki sposób zadbamy o swoją formę w sezonie jesienno-zimowym, ale ważnym jest, żeby bardzo poważnie traktować ćwiczenia, bo tylko te wykonywane regularnie mogą przynieść efekty, na których nam zależy rozpoczynając treningi.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie