Kobieta

Dzisiaj jest 01.03.2021. Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

Nożyczki do nieba - wywiad z fryzjerem-wizjonerem Frankiem Hurny

Fryzjerstwo to od lat nie tylko zawód, ale i sztuka. Każda z Nas marzy o fryzjerze, który nie tylko poprawnie wykona Nam fryzurę, ale swoim podejściem i kreatywnością, wyczaruje Nam na głowie indywidualny styl , troszcząc się nie tylko o estetykę fryzury, ale również o kondycję włosów. Tak właśnie jest w przypadku młodego, wybijającego się fryzjera Franka Hurny, który zgodził się przybliżyć Nam swoje podejście do tego zawodu.

                                                         

Joanna Kruczek: Skąd pomysł na zawód fryzjera?

Franek Hurny:  To matczyna intuicja pokierowała mnie w stronę tego zawodu!

J.K: Lepiej jest czesać kobiety czy mężczyzn?

F.H.:    Ciężko jest mi określić kogo jest łatwiej (lepiej) czesać czy też strzyc… ja wyznaje zasadę indywidualnego podejścia do klienta !

J.K.: Właściwa pielęgnacja włosów wydaje się wielu Paniom skomplikowana, dlatego zapewne Nasze włosy są w kiepskiej kondycji. Jakie błędy zauważył Pan w podstawowej pielęgnacji włosów kobiet w Polsce?

F.H.: Aby nie popełnić błędu trzeba mieć świadomość jak wykonywać daną czynność. Z doświadczenia wiem,  że wiedza klientek na temat pielęgnacji włosów jest bardzo mała. I zaznaczam – nie  jest to ich wina. Edukacja klienta w Polsce na temat dbania o włosy oraz radzenia sobie z fryzurą nie jest wystarczająca. Często w naszej pracy zapomina się o podstawowej informacji dla klienta w jaki sposób i jakimi produktami prowadzić włosy i fryzurę. Skupie sięzatem na błędach podstawach, takich jakie popełniają klientki w trakcie mycia włosów.  Bardzo ważna jest temperatura wody, szampon, odżywka, sposób nakładania oraz spłukiwania. Zapominamy o tym jakie właściwości ma szampon - a ma on za zadanie dobrze oczyścić i przygotować skórę głowy i włos  - jego zasadowość otwiera pory oraz łuski włosa. Kolejno - do zabiegu mycia woda powinna być ciepła  przed i po nałożeniu szamponu. Złe zmycie szamponu, pozostawienie go na włosie, spowoduje iż będzie cały czas działał na włos oczyszczająco  i w ten sposób delikatnie go osłabiał ( wysuszał). Ciepłą wodą również płuczemy włosy przed odżywką -  rozpulchniony włos lepiej ją przyjmie.  I równie ważne jest spłukiwanie odżywki woda chłodniejszą, która pozamyka pory oraz łuski zachowując więcej witamin i minerałów zawartych w odżywkach we włosie. Dzięki dokładnemu wykonaniu tego zabiegu wzmocnimy włos zachowując go w lepszej formie. Mało tego – zamykając łuskę włosa przedłużamy trwałość koloru farby, włosy łatwiej się rozczesują i mają piękny połysk.

J.K.: Fryzjer może puścić wodze fantazji czy powinien kierować się wytycznymi klienta?

F.H.: Określiłbym „puszczanie wodzy fantazji” inaczej – kreatywnością. A to w tym zawodzie rzecz wręcz wymagana! Zderzenie się kreatywności fryzjera z oczekiwaniami klienta prowokuje dyskusje – w jej efekcie powstaje wymarzona fryzura.

J.K.: Czy jest ktoś kto jest dla Pana guru fryzjerstwa? Jeśli tak, to z jakiego powodu?

F.H.:  Zawsze powtarzam, iż moim guru  fryzjerstwa jest od samego początku kariery Leszek Czajka. Dlaczego? Jako pierwszy wprowadził w polskie media "żywe" fryzjerstwo. Pokazał jak wielkie ma znaczenie zmiana wizerunku i jak wpływa na nasze życie. Ta myśl daje mi inspiracje i siłę na każdy nowy dzień pracy.

J.K.: W swojej pracy kieruje się Pan bieżącymi trendami?

F.H.: Trend…trendy nakreślają nam to co w danym okresie będzie uważane za piękne. Ja podchodzę bardziej prosto do tego tematu. Piękno człowieka - wydobycie tego co najlepsze w danym okresie jego życia. Uświadomienie i utwierdzenie o osobistym pięknie-  nie tylko zewnętrznym – to moje zawodowe motto!

J.K.: Serdecznie dziękuję za rozmowę i życzę wielu, wielu sukcesów!

 

Wywiad przeprowadzony przez Joannę Kruczek www.joannakruczek.pl

Prace Franka Hurny dostępne na stronie www.franek.hurny.pl

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Piękno podświetlonego ogrodu.
 
Oświetlenie wokół domu, to niezwykle istotna i ostatnio coraz rzadziej bagatelizowana kwestia. Jeśli dbasz o swój ogród, pielęgnujesz go, lubisz spędzać w nim czas i [...] czytaj więcej »