Strona główna » Od szyi w dół – czyli pielęgnacja ciała

Od szyi w dół – czyli pielęgnacja ciała

przez PewnaPani
0 komentarz

""

   Kiedy myślimy o pielęgnacji cery często skupiamy się tylko na twarzy, lekceważąc kompletnie resztę naszego ciała. A szkoda, bo właśnie tam często widać pierwsze oznaki starzenia. Dużo wcześniej – jeśli nie przykładaliśmy właściwej uwagi do jej ochrony.

 

   Ale w pielęgnacji ciała nie chodzi tylko o piękny wygląd. Nasza skóra to nasz największy organ oraz ostatnia linia obrony przed niechcianymi chorobami oraz zarazkami. Oczywiście, powinniśmy się skupiać na walce z oznakami starzenia na twarzy oraz szyi, ale poświęcenie pięciu minut dziennie na zadbanie o resztę ciała nie nadwyręży naszego napiętego harmonogramu, a może spowodować wielką różnicę w wyglądzie całego ciała.

Zacznijmy od mycia

 

   Pielęgnacja naszego ciała zaczyna się, jak w każdym przypadku, na etapie oczyszczania skóry z brudu, kurzu oraz zarazków jakie gromadzą się na niej przez cały dzień. Ważne, aby przy okazji nie zniszczyć naturalnej bariery naskórka. Dlatego uważnie powinniśmy dobierać preparaty do mycia ciała. Pośród licznych mydeł, płynów do kąpieli oraz żeli pod prysznic zwracajmy uwagę na te, które zawierają w sobie delikatne detergenty oraz składniki nawilżające i kojące naszą skórę (godne polecenia są żele pod prysznic Sanex).

 

   Decydując się na zakup nowego produktu do pielęgnacji skóry w kąpieli lub pod prysznicem, pamiętajmy o dobraniu go pod kątem różnych rodzajów naszej skóry. Inne bowiem potrzeby będzie miała skóra tłusta, a jeszcze inne skóra sucha lub wrażliwa. Bardziej nawilżające żele pod prysznic sprawdzą się zapewne u posiadaczy skóry suchej, podczas gdy te o większych właściwościach oczyszczających powinny zadowolić właścicieli skór tłustych.

 

""

 

Nie zapominajmy o nawilżaniu

 

   Bez względu na rodzaj posiadanej skóry, nie wolno nam zapominać o jej właściwym nawilżeniu. Ten krok dotyczy nawet osób borykających się z wypryskami i trądzikiem. Dobrze nawilżona skóra łatwiej oprze się oznakom starzenia i sprawniej poradzi sobie w codziennym boju z brudem oraz zarazkami.

 

   Kremy, balsamy lub oliwki oraz olejki do ciała – wybór tego typu produktów (np. takich) w drogeriach mamy na szczęście szeroki. Pamiętajmy więc, żeby wybrany przez siebie preparat nawilżający aplikować po każdej kąpieli lub prysznicu, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc newralgicznych, takich jak łokcie lub kolana (to właśnie tam skóra najbardziej się przesusza).

 

   Nie da się też prawidłowo zadbać o skórę naszego ciała bez stosowania ochrony przeciwsłonecznej. Rożnego rodzaju kremy z filtrem oraz tzw. blokery są w dzisiejszych czasach absolutną koniecznością. To one powstrzymują większość szkodliwych promieni słonecznych, zmniejszając tym samym nasze ryzyko zachorowania na groźną postać raka skóry.

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie