Strona główna » Piękna i bestia, czyli o chirurgii plastycznej

Piękna i bestia, czyli o chirurgii plastycznej

przez PewnaPani
0 komentarz

Operacje plastyczne to temat bardzo kontrowersyjny. Wiele osób uważa je za zabiegi zupełnie niepotrzebne. Często takie stanowisko zabierają mężczyźni. Wielu z nich uważa naturalność za jedną z najcenniejszych cech u kobiety. Co jednak wtedy, gdy kobieta nie czuje się dobrze z własnym ciałem lub wręcz go nienawidzi?
W dzisiejszych czasach na wygląd kładziemy duży nacisk. Nasze społeczeństwo jest nastawione na piękno – brzydota czy ułomność kojarzy się z czymś złym. Negatywne postaci w komiksach czy filmach często mają zniekształcone twarze lub ciała, co jeszcze bardziej pogłębia nasze przeświadczenie o wartości piękna. Nie każdy został jednak hojnie obdarzony przez naturę. O ile wiele kobiet akceptuje swoje niedoskonałości i stara się je ukryć odpowiednio dopasowanym ubraniem oraz makijażem i fryzurą, o tyle inne tak bardzo nie lubią niektórych części ciała, że chciałyby je zmienić. Chirurgia plastyczna rozwija się w zastraszającym tempie, do wyboru mamy wiele zabiegów – zaczynając od wstrzykiwania botoksu, a kończąc na wszczepianiu implantów piersi czy mięśni. Czy warto je jednak stosować?

Zacznijmy od tego, skąd się biorą myśli o zmienieniu czegoś w sobie. Chyba najczęstszym tego powodem jest próba zatrzymania czasu i procesu starzenia lub chęć jego cofnięcia. Jak już wspomniałam, żyjemy w społeczeństwie, gdzie piękno odgrywa dużą rolę. Boimy się starości i próbujemy się od niej odizolować. Nie chcemy przyjąć do wiadomości , że kiedyś sami tacy będziemy. A pojawienie się pierwszych oznak starzenia jest równoznaczne z myślą o ich zatrzymaniu. Dlatego sięgamy po różne kremy itp., a kiedy nie przynoszą one widocznych efektów – po zabiegi kosmetyczne oraz operacje plastyczne. Młode kobiety rzadziej sięgają po tak radykalne środki. Jeżeli to robią, to głównie w celu zmiany znienawidzonej części ciała, np. usunięcia garbka na nosie.

Decydując się na zabieg musimy pamiętać, że bardzo łatwo jest się od tego uzależnić. Jeżeli wstrzykniemy sobie środek, który np. unosi kącik oka, po jakimś czasie przestanie on działać . Wtedy robimy to ponownie. Przy okazji dowiadujemy się o ciekawym i „tanim” sposobie na ujędrnienie skóry. Czemu by nie spróbować? Skóra później jest jędrna i gładka, więc chętnie decydujemy się na kolejne zabiegi, które poprawiają także inne niedoskonałości. Takie uzależnienie może przerodzić nas w tytułową bestię, ponieważ w końcu przesadzimy. Poza tym operacje i wszelkie inne sposoby upiększania kosztują, co może nas doprowadzić do bankructwa.

Negatywnym argumentem jest z pewnością fakt, iż wiele operacji plastycznych po prostu się nie udaje. O ile wstrzyknięcie zbyt dużej ilości botoksu szpeci nas tylko przez pewien czas, a później znów wyglądamy normalnie, o tyle nieudanej operacji plastycznej cofnąć nie możemy. Jedynym wyjściem jest poprawienie „nieudanej” części ciała, jednak nie mamy łrancji, że nie pogorszymy sprawy jeszcze bardziej.

""

Źródło: Justsicknetwork.com

""

Źródło: Smilepanic.com

""

Źródło: Upallday.com

Z drugiej strony jednak, jeżeli operacja przebiegnie pomyślnie, będziemy czuć się piękne, a nasze poczucie własnej wartości na pewno wzrośnie. Nie od dziś wiadomo, że wiele gwiazd (nie tylko kobiet) poprawia swoją urodę. Niektóre panie robią to w sposób tak dyskretny, że nawet niezauważalny. Inne natomiast zdecydowanie przesadzają, co zamiast „pięknych”, robi z nich „bestię”. Przykładem „pięknych” jest chociażby Demi Moor czy Cindy Crawford.

""

Cindy Crawford

Źródło: Drbernard.pl

 

""

Demi Moor

Źródło: Drbernard.pl

W pełni uzasadnione są zabiegi mające na celu usuwanie ran itp. Każdy powinien zrozumieć jak czuje się osoba, którą np. dotkliwie pogryzł pies, przez co ma na twarzy blizny. Nic w tym dziwnego, że chce ona zakryć, usunąć swoje rany i szybko zapomnieć o incydencie, który spowodował uszkodzenia ciała.

Decyzję o operacji plastycznej podejmujemy my same i to my podejmujemy ryzyko oraz ponosimy konsekwencje. Warto więc naprawdę dobrze przemyśleć kwestię poprawienia swojego wyglądu. Pamiętajmy, że nasi bliscy kochają nas razem z naszymi wadami, a wiele niedoskonałości możemy ukryć dzięki ubraniu i makijażowi.

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie