Strona główna » Zdrowe odchudzanie, czyli jak się nie odchudzać

Zdrowe odchudzanie, czyli jak się nie odchudzać

przez PewnaPani
0 komentarz

Zbliżające się wakacje są dla wielu osób sygnałem, iż pora zadbać o poprawę swojej sylwetki, aby móc bez obaw pokazać się na przykład na plaży. Walcząc o uzyskanie idealnej figury łatwo jest popełnić pewne błędy, które mogą wpłynąć negatywnie na stan zdrowia organizmu.

 

Decydując się na ograniczenie spożywanego pokarmu należy pamiętać przede wszystkim o tym, żeby zwracać uwagę na dostarczenie sobie odpowiedniej dawki niezbędnych witamin i minerałów. Niedobór któregokolwiek z nich może wywołać problemy zdrowotne. Z tego względu zamiast samodzielnie układać jadłospis, lepiej skorzystać z diet opracowanych przez specjalistów. Dostępnych jest wiele propozycji, a każda z nich ma swoich zwolenników. Można je znaleźć bez problemu, korzystając chociażby  ze stron internetowych. Dużą popularnością cieszą się na przykład: dieta kopenhaska, 1200 kalorii, Dukana. Wielu osobom pomogła również dieta rozdzielna dr. Haya. Jej zaletą jest przede wszystkim to, iż polega na nie łączeniu ze sobą pewnych produktów, natomiast nie wymaga znaczącego ograniczania ilości pożywienia, które wiąże się z nieprzyjemnym uczuciem głodu. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na inny często popełniany błąd. Niektórym bardzo zależy na tym, żeby osiągnąć dobry efekt w jak najkrótszym czasie. W tym celu stosują bardzo restrykcyjne diety, a czasem nawet głodówki. W ten sposób łatwo o niedobory składników odżywczych, jak również o późniejszy efekt jo-jo. Jest on ogromnym problemem wielu osób, którym udało się rzucić zbędne kilogramy. Skłonność do przybierania na wadze po zakończeniu diety wynika z kilku przyczyn. Po pierwsze w trakcie odchudzania dochodzi do spowolnienia metabolizmu. Niektórzy popełniają błąd, pozwalając sobie tuż po zakończeniu diety na spożywanie wielu produktów, z których rezygnowali w trakcie odchudzania. W celu uniknięcia efektu jo-jo należy pamiętać o prawidłowym odżywaniu również i po skończeniu diety. Dobrze byłoby unikać nadmiaru szkodliwego tłuszczu oraz spożywania nadmiernej ilości słodyczy. Warto także kontynuować aktywność fizyczną, którą rozpoczęło się podczas stosowania diety.

Ruch jest bowiem jednym z najważniejszych elementów zdrowego odchudzania. Sama zmiana nawyków żywieniowych bardzo często nie przynosi satysfakcjonujących efektów. Poza tym aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na ogólny stan organizmu. Najlepiej zacząć od kilkuminutowych codziennych treningów, aby stopniowo zwiększyć czas spędzany na aktywnym wypoczynku. W ten sposób można wyrobić w sobie bardzo pozytywny nawyk, który pozwoli cieszyć się szczuplejszą sylwetką i lepszą kondycją.

Decydując się na rozpoczęcie określonej diety warto jest także sprawdzić to, czy nie istnieją przeciwwskazania co do jej stosowania. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem. Bardzo dobrym posunięciem jest też kontrolowanie stanu swojego zdrowia podczas stosowania diety. Regularne badania pozwolą uzyskać pewność odnośnie tego, iż w organizmie nie zachodzą żadne negatywne zmiany.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie