Strona główna » Prywatne przedszkole – miejsce przyjazne maluchowi

Prywatne przedszkole – miejsce przyjazne maluchowi

przez PewnaPani
0 komentarz

""

   Gdy dziecko osiąga odpowiedni wiek, rodzice posyłają je do placówki, w której grupa specjalistów będzie odpowiedzialna za jego opiekę. Zanim dziecko trafi do szkoły musi być do tego odpowiednio przygotowane. To, jak maluch zostanie przygotowany do szkolnej edukacji i z jakim nastawieniem wkroczy w szkolne mury, w znacznej mierze zależy od metod nauczania, które obiorą opiekunowie pracujący w placówce, do której zapisane jest dziecko.

 

 

Metoda M. Montessori coraz bardziej popularna

 
   Maria Montessori krytycznie odnosiła się do tradycji tłumienia dziecięcej spontaniczności i kreatywności, uważała, że zadaniem pedagogów jest wspieranie indywidualnych zdolności każdego dziecka i skupianie się na ich rozwoju. Dziecko powinno być przygotowywane do samodzielności i jak najlepszego funkcjonowania w społeczeństwie. Według lekarki dziecko powinno być uczone tego, jak samemu podejmować ważne decyzje, a dyscyplina ma być jego wewnętrzną potrzebą, nie czymś narzucanym z zewnątrz. Istnieją przedszkola, także w Polsce, gdzie wykorzystuje się metodę Montessori, stworzoną na początku XX w. przez włoską lekarkę – przykładem może być prywatne przedszkole Poznań wesolekoziolki.pl.

   Wybierając dla swojego dziecka prywatne przedszkole, warto zdecydować się na to, w którym stosowana jest metoda M. Montessori. Odpowiednia placówka stworzy mu możliwości rozwoju. Właśnie tam dziecko bez problemów zintegruje się z grupą, a jego indywidualne zdolności zostaną zauważone i będą wspierane. Prywatne przedszkole Poznań to miejsce przyjazne dzieciom o różnych potrzebach i możliwościach, dlatego pobyt w nim jest bezstresowy i przyjemny.

 

Pedagog


   Oprócz tego, że nauczyciele pracujący w przedszkolu, w którym dziecko będzie spędzało długie godziny, muszą zapewnić mu bezpieczeństwo i opiekę, to powinni także dbać o jego rozwój emocjonalny i intelektualny. Indywidualne podejście do każdego dziecka jest czymś, co wyróżnia nauczycieli zatrudnianych w przedszkolach prywatnych. W takim przedszkolu dziecko otrzymuje tyle zainteresowania, ile jest mu potrzebne, a jego potrzeby są respektowane, ponieważ nauczyciele zajmują się małymi grupami. Trzeba mieć na uwadze to, że opłaty w przedszkolach prywatnych są większe od opłat w przedszkolach państwowych. Często jednak rodzice są zmuszeni oddać dziecko do przedszkola prywatnego, ponieważ ich dziecko nie zostało przyjęte do placówki państwowej. Bywa też i tak, że w przedszkolach państwowych dziecko nie czuje się dobrze i protestuje za każdym razem, gdy rano musi zostać w nielubianym przez siebie miejscu – w takich sytuacjach rodzice najczęściej decydują się na placówkę taką jak prywatne przedszkole Poznań, gdzie dziecko zazwyczaj czuje się dużo lepiej.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie