Strona główna » Rolety rzymskie – doskonały element wystroju kuchni

Rolety rzymskie – doskonały element wystroju kuchni

przez PewnaPani
0 komentarz

""

   Nowoczesne trendy w urządzaniu wnętrz powoli wypierają firany i zasłony, w ich miejsce proponując rolety tradycyjne lub rzymskie. Zapewne wpływ na to ma fakt, że nowoczesne budownictwo w miejsce obszernych salonów proponuje mniejsze pokoje, gdzie duże, ciężkie zasłony zdają się zajmować zbyt dużą przestrzeń. Elegancka, dyskretna roleta jest w tej sytuacji idealnym sposobem na zasłonięcie okna.

 

   Rolety rzymskie szyje się z takich samych materiałów z jakich szyje się zasłony. Różnica polega na sposobie montowania na oknie. O ile zasłony zakłada się na karnisz montowany na suficie, rolety montuje się na karniszu wbudowanym w okienną wnękę do sufitu lub do ściany, wszystko zależy do potrzeb i fantazji zakładającego. Zasłony zazwyczaj zasłaniają całe okno plus przylegające do nich kawałki ścian i sięgają do podłogi. Rolety mają za zadanie zasłonić tylko i wyłącznie okno, jak najbardziej do niego przylegając. Forma ma bezpośredni wpływ na cenę, rolety są tańsze ze względu na mniejszą ilość zużytego materiału. Z kolei mniejsza powierzchnia materiału gromadzi mniej kurzu i roztoczy, dlatego rolety śmiało można określić przyjaznymi dla alergików.

 

   Jako że rolety rzymskie szyte są z tradycyjnych tkanin używanych do szycia zasłon lub firan, można je bez problemu prać. Z tego względu decydując się na montaż rolet, trzeba wybrać takie, które będą łatwe w demontażu. Rolety rzymskie nadają się zarówno na tradycyjne okna jak i okna dachowe.

 

   W przeciwieństwie do tradycyjnych rolet, rzymskie rolety mają nie tylko charakter użytkowy, ale i ozdobny. Dół często obszyty jest frędzlami lub falbanką, a podczas podnoszenia rolety rzymskie ładnie się układają w dekoracyjne falbany i to odróżnia je od zwijanych rolet tradycyjnych. W domach o surowym minimalistycznym wystroju lepiej sprawdzą się rolety gładkie, jednobarwne, bez doszywanych ozdób. Najczęściej roleta ma zastąpić zasłonę, więc jest szyta z materiału nieprzepuszczającego światło. W nocy świetnie spełnia swoje zadanie, a w dzień, podciągnięta do góry, jest prawdziwą ozdobą okna. Wiele inspiracji można znaleźć na www.tekstylialand.pl.


   Rolety rzymskie są bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie w małych pomieszczeniach, takich jak kuchnia. Nie zajmują dużo miejsca oraz chronią pomieszczenie przed nadmiarem słońca lub ciekawskimi oczami sąsiadów. Kuchnia jak wiadomo jest sercem domu – nie ma domownika, który nie zajrzałby do niej przynajmniej raz w ciągu dnia. Powinno więc być to pomieszczenie przytulne, urządzone z gustem i smakiem, bez niepotrzebnego przepychu. Niewątpliwie zasłona, choćby najładniejsza, zabiera nieco przestrzeni kuchennej, natomiast roleta optycznie powiększa metraż kuchni.

 

   Klient sklepu Tekstylia Land ma do wyboru cztery rodzaje materiałów, z których szyje się rolety: zasłonowy, firanowy, zaciemniający, oraz zaciemniający trudnopalny. Wybór zależy od upodobań i gustu klienta. Sklep oferuje wiele różnorodnych tkanin, zarówno jednobarwnych jak i drukowanych w ciekawe wzory. Ten sam motyw można powtórzyć na pokrowcach od mebli lub pościeli, zyskując w ten sposób stylowe i dopracowane wnętrze. Usługa szycia rolet na wymiar jest bardzo wygodna i atrakcyjna, szczególnie dla domów z nietypowymi wymiarami okien.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie