Strona główna » Rozmowy we dwoje, o czym mówić kiedy wszystko milknie

Rozmowy we dwoje, o czym mówić kiedy wszystko milknie

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Często zdarza się, że instynktownie brakuje nam tematów do rozmów – ta niechciana cisza zapada wtedy, kiedy najmniej się jej spodziewamy. Na randkach, spacerach, przy posilłku… Zdarza się i tak, że rozmowa ma często wymiar czysto zawodowy i powinniśmy wykazać się wiedzą i elokwencją, ale jest coś ponad nie. Coś, co zamyka nam usta: wstyd czy skrępowanie? Bez znaczenia. Znaczenie ma niechciana cisza.

 

Randki przegadane i niedogadane


Randka to spotkanie inne niż wszystkie. Kiedy brakuje nam na niej słów, to może to oznaczać, że albo toniemy w słodkich pocałunkach, jawnych spojrzeniach w oczy i podaniu sobie dłoni, albo sytuacja wymknęły nam się spod kontroli i nie bardzo wiemy co powiedzieć. Jak zatem uniknąć tej drugiej niechcianej sytuacji? Być gotowym na każdą ewentualność, także na tę, w której usta milkną i nie dzieje się nic. Nie ma złotego środka ku rozmowom udanym podczas randek. Należy zatem słuchać i być słuchanym. Mówić i milczeć na przemian. Trzeba znać granice swoich słów.

 

Słowa wypowiadane służbowo


 Co innego spotkanie służbowe – w odróżnieniu do randki musi mieć ono szablonowy kształt. Oficjalny wymiar. Musimy zatem podczas niego pozbyć się wszelkich zgrubień, spieszczeń, komplementów i pytań retorycznych. Tu jest zasada, która sprawdza się w każdej oficjalnej sytuacj: słowo za słowo.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie