Kobieta

Dzisiaj jest 24.03.2023. Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora

Skuteczne sposoby na pozbycie się objawów alergii

Alergia to zdecydowanie choroba cywilizacyjna. Wzrost zachorowań na alergie wziewne z roku na rok jest coraz bardziej widoczny. Nie ma też reguły co to wieku osób cierpiących na alergie, chorują już bardzo małe dzieci, ale również osoby dorosłe i seniorzy. Funkcjonowanie z objawami alergii nie jest łatwe. Jak można zmniejszyć negatywne skutki alergii?

Jakie są najczęstsze przyczyny alergii wziewnej?

Problem z alergią jest na tyle skomplikowany, że alergenem może być niemal wszystko. W przypadku alergii wziewnej najczęstszymi alergenami bywają:

     sierść zwierząt w szczególności kotów i psów

     roztocza i kurz

     pyłki traw i drzew

     dym papierosowy

     zarodniki grzybów oraz pleśń

     detergenty (substancje chemiczne)

Alergia na pyłki traw i drzew to chyba najczęściej występujący alergen. Objawy alergii szczególnie nasilają się wówczas w okresie wiosennym i letnim.

Jakie są objawy alergii wziewnej?

Ten kto choruje na alergię wie jak bardzo uciążliwa jest to przypadłość. Objawy alergii bywają bardzo uciążliwe, niekiedy nie pozwalają nawet na normalne funkcjonowanie, czy też zdrowy sen. Jakie są najczęstsze objawy alergii?

       Wodnisty, lejący katar

       Zaczerwienienie oczy, uczucie pieczenia

       Trudności z oddychaniem

       Częste kichania

       Suchy kaszel, a nawet bardzo suchy wywołujący wymioty

       Obniżone samopoczucie

       Pokrzywka

Oczyszczacze złoty środek niwelujący objawy alergii

Oczyszczacze powietrza stanowią idealny sposób na niwelowanie lub całkowita eliminacja alergenów unoszących się w powietrzu, a co za tym idzie zmniejszenie uciążliwych objawów. Dobrej klasy oczyszczacze powietrza zostały wyposażone w najlepsze filtry, a sama filtracja zachodzi wieloetapowo, dzięki czemu eliminacja zanieczyszczeń, alergenów, wirusów i bakterii, jest możliwa. Ważne aby oczyszczacze powietrza były wyposażone w filtr HEPA, dobrym rozwiązaniem będzie również uzupełniony o funkcję jonizacji. Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które pracuje na wysokim poziomie, bez dużej ingerencji użytkownika. Eliminowane alergeny to nie tylko dobre wyjście dla zdrowia, ale także lepszej koncentracji, samopoczucia i zasypiania.

Jaki wybrać oczyszczacz powietrza?

Na rynku jest wiele producentów i modeli oczyszczaczy do powietrza, jeśli zdecydujemy się na urządzenie do własnego domu, pojawi się pytanie jaki wybrać oczyszczacz powietrza. Najlepiej będzie wybrać profesjonalny sklep z urządzeniami do sterylizacji powietrza, w którym możemy liczyć na równie profesjonalne doradztwo w kwestii wyboru, wówczas na pytanie jaki wybrać oczyszczacz powietrza będzie znacznie prostsze. Jeśli jednak chcemy nieco się przygotować do zakupów warto  odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

        Jaką powierzchnię ma pomieszczenie w którym umieścimy urządzenie?- Powierzchnia oczyszczania i wydajność oczyszczania musi zostać dopasowana do powierzchni pomieszczenia, będzie to gwarancja najlepszej pracy a co za tym idzie efektów.

        Jakie filtry zastosowano we wnętrzu? Filtry umieszczone we wnętrzu decydują o skuteczności oczyszczania, im więcej metod filtracji tym lepiej.

        Jak głośno pracuje urządzenie? Jeśli oczyszczacz pracuje za głośno będzie przeszkadzać w codziennych czynnościach, nie będzie także możliwości pracy w nocy.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Tajemnice skrywane przez koktajle alkoholowe oraz kilka prostych podpowiedzi do ich przygotowania.
 
       Koktajl w skrócie lub popularnie nazywany drink, uzyskiwany jest przez połączenie różnych rodzajów alkoholi, płynów niebędących [...] czytaj więcej »