Kobieta

Dzisiaj jest 01.03.2021. Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

W jakich obszarach ciała najczęściej przeprowadza się zabieg liposukcji?

   Zabieg liposukcji jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w klinikach chirurgii plastycznej. Według danych Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Kosmetycznej AACS (American Academy of Cosmetic Surgery) liczba wykonywanych zabiegów sukcesywnie wzrasta – dla porównania w samych tylko Stanach Zjednoczonych w 2011 roku wykonano ponad 325 tysięcy zabiegów, podczas gdy 11 lat wcześniej, w roku 1990 zaledwie 71 tysięcy. Zabieg najchętniej wybierają panie, chociaż jego popularność wzrasta także wśród mężczyzn – szacuje się, iż około 25% wszystkich zabiegów liposukcji wykonuje się u panów.

 

   Warto wspomnieć, iż liposukcja nie jest zabiegiem stricte odchudzającym, a raczej modelującym niedoskonałości sylwetki.Możliwości liposukcji nie są nieograniczone, dlatego nie każdy pacjent jest idealnym kandydatem do zabiegu. Najbardziej pożądane efekty osiąga się u osób o normalnej wadze, u których wskaźnik BMI nie przekracza 30, a nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany jest jedynie w określonych obszarach ciała, przez co zaburza ogólną sylwetkę. U pacjentów ze zdiagnozowaną otyłością efekty zabiegu nie będą aż tak spektakularne jak u szczuplejszych osób, gdyż istnieje pewna górna granica ilości tłuszczu, jaką można bezpiecznie usunąć. W trakcie jednego zabiegu nie powinno się redukować tkanki tłuszczowej w ilości większej niż 3, maksymalnie 4 litry.

 

 

Liposukcja brzucha najczęściej wybieranym przez pacjentów zabiegiem

 

   Zabieg liposukcji polega na równomiernym usunięciu tłuszczu z konkretnych okolic ciała. Najczęściej pacjenci decydują się na redukcję tkanki tłuszczowej zlokalizowanej na brzuchu. Zabieg liposukcji brzucha należy do najpopularniejszych operacji nie tylko spośród zabiegów modelujących sylwetkę, ale spośród wszystkich zabiegów, jakie proponuje współczesna chirurgia plastyczna. Efektem operacji jest doskonale podkreślona, wysmuklona talia: www.tourmedica.pl/zdjecia-przed-i-po/liposukcja-brzucha-i-talii. Zabieg liposukcji brzucha najczęściej przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, rzadziej w znieczuleniu miejscowym. Chirurg wykonuje niewielkie nacięcia (1,5-2,5 mm), przez które wprowadza specjalistyczną tępą igłę (kaniulę) zasysającą tłuszcz. Zanim jednak przystąpi do odprowadzania tkanki tłuszczowej, rozbija ją specjalnym aparatem, a następnie upłynnia. Zniszczoną tkankę tłuszczową odsysa się przez sondę. Po zabiegu pacjentowi zakłada się specjalnie ubranie uciskowe, dzięki któremu szybciej obkurcza się skóra i zmniejszają się obrzęki.


   Liposukcję często przeprowadza się w celu usunięcia zbędnej tkanki tłuszczowej z okolic bioder, ud oraz pośladków. Metoda najczęściej wybierana jest przez panie, u których warunki anatomiczne  powodują gromadzenie się tłuszczu właśnie w tych partiach ciała. Obszarem poddanym zabiegowi mogą być także łydki. Rzadziej wykonuje się zabiegi odsysania tłuszczu z ramion, kolan czy pleców. U mężczyzn liposukcja jest jedną z metod leczenia ginekomastii, czyli przerostu sutka. Liposukcja klatki piersiowej pozwala skutecznie pozbyć się tego wstydliwego problemu. Zabiegi liposukcji podbródka stosuje się w celu wymodelowania twarzy.


   Współcześnie zabiegi liposukcji często łączy się z zabiegami lipofillingu, czyli wypełnianiem oraz modelowaniem twarzy i ciała za pomocą autologicznej tkanki tłuszczowej pacjenta. To naturalna alternatywa dla zabiegów przeprowadzanych za pomocą chemicznych wypełniaczy i silikonowych implantów.


   Powodzenie zabiegu zależy w dużej mierze od kondycji i ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Nadmierne nagromadzanie się tkanki tłuszczowej często związane jest z występowaniem innych schorzeń, na przykład zaburzeń hormonalnych, dlatego przed przystąpieniem do zabiegu lekarz zleca wykonanie podstawowych badań i dokonuje kwalifikacji pacjenta do operacji. Pamiętajmy, iż nie każdy może się poddać liposukcji, a bezwzględnym przeciwskazaniem są zaburzenia krzepliwości oraz infekcje ropne skóry i śluzówek. Zabiegu nie wykonuje się, kiedy pacjent cierpi na nieuregulowane nadciśnienie tętnicze oraz niekontrolowaną cukrzycę.

 


ZOBACZ TAKŻE

 

 • Jak w zimie ubrać się ciepło, wygodnie, ale wciąż modnie? Jak w zimie ubrać się ciepło, wygodnie, ale wciąż modnie?
    Przy wyborze ubrania jesienią i zimą większość kobiet stawia na ciepłe ubrania, w których czują się dobrze i bezpiecznie, pomimo mrozu na zewnątrz. Nie jest zatem [...]
 • Kim jest wampir emocjonalny? Kim jest wampir emocjonalny?
  Wampir emocjonalny jest złodziejem energii. Energii szczególnej - bo tej wewnętrznej każdego człowieka.  To taki typ osoby, przy której czujemy się źle, to ktoś kto [...]
 • BonAlg - naturalny suplement diety na zdrowe kości BonAlg - naturalny suplement diety na zdrowe kości
  Czy wiesz, że wapń zajmuje 5 miejsce wśród wszystkich pierwiastków wchodzących w skład naszego organizmu? Aż 99% znajduje się w kościach, zębach, paznokciach i włosach, a [...]
 • Tajemnice marynowania Tajemnice marynowania
  Potrawy z mięsa czerwonego, drobiu bądź ryby nie mogą obyć się bez odpowiednio dobranych przypraw. Różne ich kombinacje tworzą marynaty – dodatki, od których w dużym stopniu zależy [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Jak w zimie ubrać się ciepło, wygodnie, ale wciąż modnie?
 
  Przy wyborze ubrania jesienią i zimą większość kobiet stawia na ciepłe ubrania, w których czują się dobrze i bezpiecznie, pomimo mrozu na zewnątrz. Nie jest zatem [...] czytaj więcej »