Strona główna » Zalety depilacji laserowej

Zalety depilacji laserowej

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Wszystkie kobiety chcą być piękne. Wąsik nad górną wargą, owłosione pachy czy nogi stanowią problem większości. Niechciane włoski można usuwać na różne sposoby, jednak w większości przypadków odrastają już po kilku dniach. Trwałe efekty może nam dać zabieg depilacji laserowej.

 

Czym jest depilacja laserowa?


Depilacja laserowa jest jednym z najpopularniejszych sposobów na całkowite pozbycie się nadmiernego owłosienia. Metoda ta jest wykonywana jedynie w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak np. Aleja Piękna, przez wykwalifikowane kosmetyczki. Depilacja laserowa cieszy się uznaniem nie tylko wśród kobiet, ale także u mężczyzn. Jest lubiana głównie ze względu na szybkość wykonywania zabiegu, wygodę i duży komfort. Cena depilacji laserowej jest bardzo korzystna, zwłaszcza jeśli odniesie się ją do uzyskanych efektów. Zabieg ten pozwala poprawić wygląd i ułatwia utrzymanie prawidłowej higieny, dzięki czemu zwiększa pewność siebie.

 

Jak wygląda zabieg?


Depilacja laserowa wykorzystuje zjawisko fototermolizy do usuwania niechcianego owłosienia. Laser wytwarza wiązkę światła, która wnika pod skórę i zostaje pochłonięta przez melaninę znajdującą się w mieszkach włosowych. Emitowane przez laser światło daje dużą ilość ciepła, które niszczy cebulki włosów. Przed depilacją należy dokładnie umyć ciało i usunąć włoski przy pomocy maszynki. Następnie depilowana powierzchnia zostaje posmarowana kremem znieczulającym. Zabieg depilacji laserowej jest powierzchowny, nie narusza skóry. Głowica lasera jest przesuwana tuż nad nią. Laser odróżnia barwę włosków od barwy ciała, dlatego zabieg ten jest najbardziej skuteczny u osób z ciemnymi włoskami i jasną karnacją. Osoby mocno opalone mogą się rozczarować jego efektami. Jedno naświetlenie laserem może usunąć włosy z powierzchni o średnicy 1 centymetra, dlatego zabieg nie należy do najkrótszych. W zależności od depilowanej powierzchni może trwać od pół godziny do trzech godzin. Najlepsze efekty można uzyskać po wykonaniu serii 3-4 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni.

 

Zalety depilacji laserowej


Zabieg przy użyciu lasera, jak każda metoda usuwania zbędnego owłosienia, ma swoje wady i zalety. Największą zaletą tego sposobu jest skuteczność. Dzięki niemu można pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze, ze wszystkich części ciała. Depilacja laserowa wykonana w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak np. Aleja Piękna, jest bezpieczna i nie niesie ze sobą skutków ubocznych. Nie podrażnia skóry nawet w najbardziej wrażliwych miejscach. Pozwala uniknąć problemów ze źle dobraną metodą depilacji czy wrastającymi włoskami. Nie powoduje reakcji alergicznych. Mimo iż po serii zabiegów mogą pojawiać się jeszcze jakieś pojedyncze włosy, to wystarczy raz na rok powtórzyć zabieg, aby utrzymać zadowalające efekty.

 

Depilacja laserowa jest najlepszą i najbardziej skuteczną metodą usuwania nadmiernego owłosienia. Przy zachowaniu wszystkich zaleceń przekazanych przez kosmetyczkę nie spowoduje skutków ubocznych. Pozwoli cieszyć się gładką i piękną skórą przez cały czas.

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie