Strona główna » Czy e-palenie jest zdrowsze?

Czy e-palenie jest zdrowsze?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Palenie jest szkodliwe dla zdrowia i każdy co do tej teorii jest zgodny. Każdego roku wiele osób na całym świecie umiera na choroby związane z niewydolnością układu krwionośnego oraz nowotwory. W czasie palenia nikotyny wytwarzają się różne niebezpieczne substancje smoliste, rakotwórcze i siejące spustoszenie w organizmie.

 

Dlatego organizowane są różne akcje rzucania palenia i zachęcające do tego, by jednak od nikotyny się odzwyczaić. Nieco inaczej wygląda e-palenie. Tutaj tak naprawdę nie dochodzi do spalania nikotyny, aczkolwiek jest ona obecna w papierosie. Lekarze uważają, że jest to na pewno mniej szkodliwa alternatywa, więc rzeczywiście warto mieć to wszystko na uwadze, a znajdziemy dla siebie coś odpowiedniego i zadbać o swoje zdrowie w lepszy sposób.

Przede wszystkim papieros elektroniczny to nie palenie, tylko wdychanie, a więc mamy do czynienia z pewnego rodzaju inhalatorem, z jakiego warto skorzystać, jeśli nie chcemy rezygnować z przyjemności, a jednocześnie chcemy zapewnić sobie lepsze zdrowie pod każdym względem. Należy więc koniecznie zdecydować się na takie rozwiązania, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe. Nowoczesne e-papierosy są rzeczywiście bardziej komfortowym rozwiązaniem, a przy okazji dużo tańszym, więc warto mieć to wszystko na uwadze w takim momencie. Dużo osób decyduje się również na niego ze względu na mniejsze wydatki niż w przypadku zwyczajnego palenia. E-palacze zgodnie ze statystykami wydają prawie 500 złotych miesięcznie mniej od tradycyjnych palaczy.

Czy jest czego się bać?

Wiele osób boi się tego, jak działa e-papieros, lecz nie ma tutaj większych tajemnic. Mamy do czynienia z nikotyną i liquidami w różnych smakach. W składzie znajdują się także substancje pomocnicze, ale zdaniem większości badaczy nie są one szkodliwe dla organizmu. Można  także poszukać takich liquidów, jakie będą dla nas odpowiednim rozwiązaniem, ponieważ mają skład wyłącznie naturalnych składników. W ten sposób rzeczywiście można zapewnić sobie doskonałe rozwiązania pod każdym względem, a to jest przecież najważniejsze. Należy zatem koniecznie zdecydować się czego potrzebujemy i jak ważne jest palenie w naszym życiu. Dzisiaj lekarze i naukowcy są zgodni co do tego, że e-papierosy są znacznie mniej szkodliwe niż palenie tradycyjne. Warto więc mieć te wszystkie uwagi w swojej głowie i z rozsądkiem podejść do sprawy palenia, a na pewno dokonamy właściwego wyboru pod każdym względem. Należy jednak pamiętać, że nikotyna w każdej postaci jest szkodliwa dla naszego organizmu.

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie