Strona główna » Czy warto wybrać się na kurs pierwszego tańca?

Czy warto wybrać się na kurs pierwszego tańca?

przez PewnaPani
0 komentarz

""Po pięknym czasie zaręczyn, należy ustalić termin wesela, kupić suknię, zarezerwować salę, sprawdzić menu, a także zaprosić gości. A co z pierwszym tańcem?  Stanowi on ważny punkt w planie całego wydarzenia, który rozpoczyna późniejszą zabawę weselną. Dobrze więc, by był on przemyślany i przećwiczony.  Lepiej nie odkładać przygotowań do niego na ostatnią chwilę, ponieważ w czasie całego zamieszania można po prostu nie zdążyć.

Kiedy najlepiej zacząć naukę tańca?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od każdej pary indywidualnie. Jedni mogą być urodzonymi tancerzami, a innym może zupełnie nie zależeć na choreografii. Są jednak osoby, które chcą olśnić swoim pokazem wszystkich gości. Warto więc w takiej sytuacji jak najwcześniej udać się na kurs pierwszego tańca.

Zwykle wystarczyć może kilka tygodni przygotowań, jednak czasami potrzeba nawet kilku miesięcy lub lat! Rozkładając naukę w czasie daje się sobie szansę na płynne nauczenie się kroków, ponieważ umysł wtedy lepiej przyswaja wiedzę. Gdy para nie ma zbyt wiele czasu, a chce poznać kroki samego pierwszego tańca, może im się przydać tylko pięć lekcji. Pragnąc jednak swobodnie tańczyć przez całe wesele i w czasie innych późniejszych wydarzeń warto skorzystać z około rocznego kursu.

Kurs tańca online

Nauka tańca odbywa się indywidualnie lub grupowo. Pierwsza opcja bywa przeważnie droższa, natomiast druga daje możliwość zawarcia nowych znajomości. Nauka na żywo pozwala na korygowanie przez nauczyciela wszelkich błędów na bieżąco. Gdy jednak przyszła młoda para jest zabiegana lub nie chce wychodzić z domu, bądź ma zbyt daleko do wymarzonej szkoły tańca, istnieje także opcja online.

Nauka tańca przez internet może mieć formę zajęć zdalnych lub gotowych, przygotowanych wcześniej nagrań. Wybierając opcje na żywo można zadawać pytania w czasie rzeczywistym oraz dostosowywać i porównywać swoje ruchy z krokami prowadzącego. Korzystając z nagrań ma się nieograniczony dostęp do lekcji video. Można w nieskończoność powtarzać poszczególne figury, do momentu, w którym dobrze się je zapamięta. Wiele par wybiera tę opcję, ponieważ stanowi świetny sposób na spędzenie wspólnego czasu.

Jaką muzykę wybrać?

Nie ma utartej listy utworów, spośród których należy wybierać. Warto zatańczyć do tego, co się lubi. Decyzja należy do przyszłych małżonków. W przypadku wątpliwości można zwrócić się do instruktorów prowadzących kurs. Sprawdzą oni czy do danej muzyki da się zatańczyć tego typu taniec i pomogą przygotować choreografię.

Źródło: Artykuł sponsorowany 

 

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie