Strona główna » Kremy BB – co warto o nich wiedzieć?

Kremy BB – co warto o nich wiedzieć?

przez PewnaPani
0 komentarz

My kobiety zawsze staramy się wyglądać dobrze. Chcemy by nasza cera była gładka i jednolita. Nie jest to jednak takie proste. Kremy BB to kremy z pigmentem. BB to skrót od angielskiego Blemish Balm lub Beauty Balm. Słowa te stosowane są zamiennie i oznaczają mniej więcej to samo, a mianowicie krem piękna czy też krem na niedoskonałości. Kremy te nie zostały stworzone na co dzień i dla każdego. Początkowo miały służyć osobom  z problemami skórnymi i dać i możliwość ukrycia „problemów” na twarzy. Później pomysł ten przejęły firmy, które oferowały tego typu kremy pacjentom po różnych operacjach. Dopiero w Korei kremy BB zaczęto stosować w codziennej pielęgnacji.

WŁAŚCIWOŚCI KREMU BB

Krem BB jest uniwersalny. W porównaniu do podkładów, które trzeba dobierać do konkretnej cery, pasuje do każdego typu skóry: trądzikowej, tłustej, mieszanej, suchej oraz wrażliwej. Wynika to stąd, że BB łagodzi podrażnienia, nie wysusza, nawilża, koi oraz ułatwia gojenie ran. Krem BB to 2w1, ponieważ przed jego nałożeniem nie musimy stosować dodatkowego kremu. Produkt ten pełni rolę zarówno kremu nawilżającego, jak i podkładu. Krem BB posiada właściwości ochronne. Jego skład, zawierający cenne witaminy i minerały pomaga dbać, odbudowywać i regenerować barierę ochronną naskórka, dzięki czemu skóra jest odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Krem BB sprawia, że nasza skóra wygląda na wypoczętą i promienną. Krem BB jest zalecany do walki z przebarwieniami. Kosmetyk ten skutecznie ukrywa zmiany skórne w postaci plam i przebarwień, a dodatkowo wyrównuje koloryt skóry.

ODCIENIE KREMU BB

W porównaniu do podkładów kremy BB zazwyczaj występują w mniejszej ilości odcieni. Spowodowane jest to tym, że mają one po nałożeniu, wchłonąć w naszą skórę i „zlać” się z nią. Podkłady natomiast nie wchłaniają się tak w naszą skórę, dlatego ich dobranie musi być bardziej precyzyjne, niż w przypadku kremów BB, ponieważ nie chcemy, aby była widoczna różnica kolorystyczna między naszą twarzą a resztą naszej skóry.

KREM BB CZY PODKŁAD?

Kremy BB, jak wcześniej zostało już wspomniane, są dla każdego typu cery. Jednak musimy pamiętać o tym, że kremy te nie kryją tak mocno, jak podkłady. Jeżeli nie mamy dużych „problemów” do ukrycia na naszej twarzy i zależy nam tylko na tym, aby delikatnie wyrównać jej kolor, krem BB będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Jeżeli jednak nasza cera jest problematyczna i krem BB nie daje rady możemy go wspomóc dodatkowo korektorem i zastosować go punktowo, tam gdzie nasze niedoskonałości są bardziej widoczne. Przy problematycznej cerze używanie podkładu nie rozwiązuje sprawy. Wiele kobiet używa wtedy podkładów z myślą uniknięcia problemu. Niekiedy podkład jeszcze bardziej pogarsza sprawę. Może on zatykać pory powodując nasilenie niedoskonałości (krostki, zaskórniki), może wysuszać (w szczególności podkłady matujące albo antybakteryjne) oraz może czasem podrażniać (szczególnie w przypadku cer wrażliwych). Dlatego też krem BB jest bardziej bezpieczny dla naszej cery niż podkład.

To, czego będziemy używać na naszą skórę to tylko i wyłącznie nasz wybór. Warto jednak przed zastosowaniem kosmetyku na twarz przyjrzeć mu się bliżej, aby nie „skrzywdzić” naszej cery. Musimy zaobserwować naszą twarz, jak zachowuje się przy stosowaniu konkretnych kosmetyków, ponieważ jeżeli jakiś kosmetyk sprawdza się u kogoś innego nie oznacza, że nam też będzie dobrze służył. Każda z nas ma inną cerę oraz inne potrzeby.

  

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie