Strona główna » Magiczne kremy z filtrem

Magiczne kremy z filtrem

przez PewnaPani
0 komentarz

 

Kremy z filtrem to kremy, które chronią naszą skórę przed promieniami UV. Kremy te występują o różnej sile ochrony. Większość osób nakłada je tylko w okresie letniego wypoczynku. Co zyskujemy dzięki takim kremom? Czy kremy z filtrem należy stosować tylko i wyłącznie w trakcie wakacji na plaży? Czy są one nam tak bardzo potrzebne?


""

 

 SŁOŃCE I ZMARSZCZKI

 

Słońce pięknie opalizuje naszą skórę, szczególnie w okresie wiosennym oraz letni. Są osoby, które nie lubią się opalać, ale są też osoby, które nadmiernie korzystają ze słońca. Na wiosnę oraz w lato jesteśmy cały czas narażone na promienie słoneczne, nawet jeśli nie opalamy się celowo to słońce i tak do nas dotrze. Krem z filtrem jest idealną tarczą, która zapobiega zmarszczkom. Jak wiadomo promienie słoneczne nie tylko nadają piękny kolor naszej skórze, ale również bardzo lubią zaprzyjaźniać się z naszymi zmarszczkami. W skórze wystawianej na działanie promieni słonecznych zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, a elastyna traci swoistą naturalną sprężystość. Oczywiście kremy z filtrem nie zatrzymają procesu starzenia się skóry, ale po co starzeć się szybciej, jak można przecież opóźnić ten proces?

RODZAJE KREMóW Z FILTEM

 

Dwa najważniejsze rodzaje filtrów to mineralne i chemiczne. Filtry chemiczne pochłaniają one promieniowanie słoneczne. Czasami mogą powodować podrażnienia, dlatego osobom ze skórą wrażliwą, atopową, skłonną do alergii oraz dzieciom zaleca się kremy z filtrami mineralnymi, np. dwutlenkiem cynku czy dwutlenkiem tytanu. Mają one zdolność odbijania i rozpraszania promieni.

KTO POWINIEN STOSOWAĆ KREMY Z FILTREM?

 

Kremy z filtrem powinny stosować osoby, które chcą mieć jak najdłużej gładką i młodą skórę. Kobiety szczególnie dbają o to, aby ich skóra była lśniąca i zadbana. Jest udowodnione naukowo, że słońce przyspiesza fotostarzenie skóry, przyczynia się do spadku jędrności, nasila przesuszenie i powstawanie przebarwień. Kremy te można stosować w każdym wieku. Im szybciej zacznie się ich używać tym lepiej dla naszej skóry. A co z małymi dziećmi? Dzieci do 6 miesiąca życia nie powinny być w ogóle eksponowane na słońce. Natomiast dla trochę starszych dzieci  zaleca się kremy z filtrami mineralnymi.

JAK DOBRAĆ KREM Z FILTREM DO NASZEJ SKóRY?

 

Należy spojrzeć na naszą skórę i określić jej wygląd. Oto wskazówki :

 

1)     Bardzo jasna karnacja, piegi, włosy rude lub blond, skóra łatwo ulega poparzeniu, rzadko się opala –  SPF 50+

 

2)     Jasna karnacja, mało piegów, włosy blond, skóra łatwo ulega poparzeniu, trudno się opala   SPF 50+

 

3)     Ciemna karnacja, brak piegów, włosy brązowe, skóra dość oporna na poparzenia, całkiem łatwo się opala – co najmniej SPF 15

 

4)     Bardzo ciemna karnacja, brak piegów, włosy ciemnobrązowe lub czarne, skóra nie ulega poparzeniu, zawsze mocno się opala – co najmniej SPF 15

CZY KREMY Z FILTREM STOSOWAĆ TYLKO W LATO?

 

Odpowiedź brzmi: NIE! Jeżeli naprawdę chcemy zadbać o swoją skórę kremy z filtrem powinno stosować się całym rokiem. Oczywiście w okresie jesiennym lub zimowym jesteśmy mniej narażone na słońce, jednak ono cały czas z nami jest. Nie zapominajmy o tym. Jeżeli ktoś stosował w lato SPF 50 w zimę może zmniejszyć siłę ochrony. Jeśli nie jesteś pewna, czy dobrze dobrałaś krem z filtrem do Twojego typu cery i nie wiesz w jakim okresie, jaki stopień ochrony stosować skonsultuj się z dermatologiem.

KREM Z FILTREM NIE TYLKO DO TWARZY!

 

Dbając o wygląd naszej skóry na twarzy nie zapominajmy również o innych częściach ciała. Nakładając krem na twarz pamiętajmy również o szyi i dekolcie. Część ciała, która jest również bardzo narażona na działanie słońca są nasze dłonie! Są one często przez nas pomijane. Wystawiamy je równie często na słońce, jak nasze dłonie. Smarowanie naszych dłoni kremem z filtrem jest dla nas dość uciążliwe, ponieważ w ciągu dnia podczas mycia rąk krem się zmywa. Proces nakładana kremu musimy powtarzać częściej.  

 

 

 

Lato coraz bliżej. Zadbajmy o swoją skórę i nie dajmy się zmarszczkom! Nasza cera na pewno nam się odwdzięczy!

 

 

fot. : apteline.pl, nasezon.pl


    

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie