Strona główna » PASTEL vs. NEON

PASTEL vs. NEON

przez PewnaPani
0 komentarz

 

Przez ostatnie sezony, nie licząc kilku drobnych wyjątków, pastelowe kolory panowały niemalże bez przerwy na wybiegach. Nie wspominając o jesienno-zimowych kolekcjach, gdzie siłą rzeczy królowały ziemiste barwy, w tych letnich projektanci decydowali się jedynie na pastelowe odcienie. Być może była to lekka obawa przed społeczną reakcją, a może odcięcie się od kolorowych i zachodzących kiczem lat 90-tych.

 

Już w tamtym roku zarówno sieciówki, jak i znani projektanci zaczęli powoli wprowadzać neonowe kolory. W tegorocznych wiosenno-letnich kolekcjach rządzi połączenie rażącego amarantu z intensywnym do przesady oranżem, wściekłego pomarańczu z jaskrawym turkusem, w skrócie – każde połączenie kolorów, które na pierwszy rzut oka się gryzą. O stworzenie takiego kompletu ubrań nie będzie trudno. Sklepy ofiarują bogatą ofertę jarzących się  ubrań, butów i niesamowitych dodatków. Do wyboru, do koloru.

 

Okazuje się jednak, że dzisiaj kobieta z klasą może spokojnie zrezygnować z czerni na rzecz żywszych barw, nie tracąc przy tym szyku. Łączenie neonowych kolorów, wbrew pozorom, do łatwych nie należy – jest to balansowanie pomiędzy wyczuciem stylu a tandetą.

A Wy, Czytelniczki, co preferujecie – romantyczne pastele czy krzykliwe neony?

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie