Strona główna » Chapeau bas! Kapelusznik z krainy luksusu

Chapeau bas! Kapelusznik z krainy luksusu

przez PewnaPani
0 komentarz

Efektowne, ozdabiane piórami, obszywane futrem, fantastyczne i futurystyczne nakrycia głowy angielskiego projektanta Philipa Treacy’ego totalnie zrewolucjonizowały współczesne kapelusznictwo. Ogromne orchidee, barwne pióropusze, modele okrętów i motywy w stylu Andy,ego Warhola sprawiają, że każdy jego kapelusz wygląda jak rzeźba.

Treacy współpracuje z wieloma znakomitymi projektantami i artystami, a jego prace pokazywane są w galeriach i muzeach. Jako pierwszy w historii projektant dodatków został zaproszony przez Chambre Syndicale de la Haute Couture do zaprezentowania swoich kreacji w czasie pokazów haute couture w Paryżu. Jego kapelusze doceniły gwiazdy ekranu, czerwonego dywanu i muzyki pop. Do dobrego tonu należy pokazanie się na prestiżowych wyścigach konnych w Ascot w kapeluszu od Treacy,ego i dotyczy to w takim samym stopniu elity, gwiazd, jak i koronowanych głów.

Jego projekty charakteryzują się nieskończoną gamą wzorów i inspiracji. Znajdziemy w jego kolekcji kapelusze mroczne, pełne tajemnicy, dekorowane subtelnymi koronkami i kamieniami, o wyzywających fasonach i drapowaniach.

Projektantowi nie są też obce historyczne nawiązania, na przykład do stylu retro czy lat pięćdziesiątych. W takich kapeluszach kobiety wyglądają jak prawdziwe damy, otoczone przepychem i uwielbieniem niczym gwiazdy starego Hollywoodu.

Philips Treacy uwielbia zabawę fakturą, kolorem – jego projekty emanują pozytywną energia i radością. Niemal czuć zapach kwiatów i smak owoców użytych do ich dekoracji.

Wyobraźnia kapeluszowego wizjonera zdaje się nie mieć granic – on ciągle nas zaskakuje nowymi pomysłami.

Ale mylą się ci, którzy uważają go wyłącznie za projektanta awangardowego. Spod jego reki wychodzą nie tylko kontrowersyjne, dyskusyjne czy fantazyjne kapelusze. Wiele projektów Treacy,ego nadaję się do użytku codziennego i adresowane jest do kobiet poszukujących subtelnych i eleganckich dodatków. Na najwyższym rzecz jasna poziomie i w najlepszym guście.

A co najważniejsze i co najbardziej cieszy fashionistów, Philip Treacy swoją pracę traktuje jak dobrą zabawę. Jak sam stwierdził: „ Tworzenie kapelusza jest jak urządzanie przyjęcia!”

Tekst: Joanna Kruczek

www.joannakruczek.pl

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie