Strona główna » Klepsydra – figura ponadczasowa

Klepsydra – figura ponadczasowa

przez PewnaPani
0 komentarz

Często mówi się, że to idealna kobieca sylwetka, nazywana BOSKÄ„. Typową klepsydrą była Marilyn Monroe, której ciało miało idealne proporcje – 90, 60, 90.
""Wśród innych sylwetek klepsydrę wyróżnia dobra proporcja między linią bioder, a ramion oraz wyraźnie zaznaczona talia. Klepsydra ma dość szerokie ramiona i biodra, wydatny biust i kształtną pupę. Wąska talia to największy atut tego typu sylwetki. Uwagę przyciągają również dość długie nogi z mocnymi, ale zgrabnymi udami.

Ubrania dla klepsydry muszą podkreślać jej wąską talię

Dobrze dopasowany żakiet (podobnie jak kardigan wycięty w szpic) z wąską ołówkową spódnicą można nosić na każdą okazję. Klepsydrze pasują spodnie z podwyższonym stanem. Smukłość talii uwydatnią paski (nawet szerokie) i szarfy. 

Z szafy trzeba bezwzględnie wyrzucić ubrania luźne, workowate, szerokie swetry, wielkie bluzy sportowe

Panie obdarzone tą najdoskonalszą z sylwetek, znajda jej wzorce wśród wielu gwiazd szklanego ekranu. Świetnym przykładem będzie tutaj Catherine Zeta-Jones. Warto zasugerować się stylem tej gwiazdy. Catherine zawsze wygląda doskonale, stawia na stroje dopasowane, kobiece, akcentuje talie, uwielbia gorsety, które ujarzmiają jej biust i fenomenalnie podkreślają smukłą talię. Panie o figurze klepsydry, jeśli już zdecydują się na gorsety – już z nich nie zrezygnują – twierdzą zgodnie styliści.

 

Drogie Panie – ruszajmy zatem na wiosenne zakupy – figura klepsydry jest Boska!

Tekst: Joanna Kruczek

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie