Strona główna » Makijaż w stylu Audrey Hepburn

Makijaż w stylu Audrey Hepburn

przez PewnaPani
0 komentarz

W pierwszej części artykułu zajęłam się przepięknymi strojami gwiazdy. Dzisiaj czas na jej perfekcyjny makijaż. Audrey nie bez przyczyny nazywana jest najpiękniejszą kobietą, jaka kiedykolwiek zagościła na wielkim ekranie. Naśladują ją tysiące kobiet na całym świecie. Jakich kosmetyków używała i jakimi technikami makijażu się posługiwała, aby zawsze wyglądać promiennie i świeżo?

Aktorka była piękna z natury, makijażu używała tylko dla podkreślenia swojej urody. A miała co podkreślać, niejedna z nas może pozazdrościć jej dużych oczu, pełnych ust czy idealnego owalu twarzy. O ile jednak na co dzień mogła występować praktycznie nieumalowana, o tyle makijaż do sesji fotograficznej w czasach jej młodości był dosyć ciężki. Aparaty nie robiły wtedy jeszcze zdjęć dobrej jakości – przekłamywały kolory i rozmywały rysy twarzy, a nie było możliwości poprawek graficznych.

Cera Audrey zawsze wyglądała młodo i promiennie oraz miała jednolity koloryt. Oczywiście główną tego zasługą jest odpowiednia pielęgnacja, ale nie tylko. Taki efekt możemy wzmocnić używając rozświetlającej bazy pod podkład. Nie powinna jednak zawierać wyrazistych drobinek, a jedynie delikatnie rozpromieniać twarz. Panie z bladą cerą mogą się bardziej upodobnić do aktorki, jednak jej fankom o ciemniejszej karnacji zdecydowanie odradzam używania zbyt jasnych podkładów. Po nałożeniu podkładu nanieśmy na twarz transparentny puder sypki.

Twarz gwiazdy zawsze była pokryta różem, jednak nie wyglądało to sztucznie. Jej wierne naśladowczynie powinny wybrać róż o chłodnym odcieniu. Na szczyt kości policzkowych warto nałożyć trochę rozświetlacza.

Brwi są bardzo ważne, to od nich w dużej części zależy czy ktoś uzna nas za osobę „ładną”, czy też nie. Audrey mogła poszczycić się bardzo gęstymi i wyrazistymi brwiami o prostym łuku. Na niektórych zdjęciach dostrzec możemy, że były one optycznie pogrubiane (domalowywano ich część na górze). Jeżeli twój łuk brwiowy również jest prosty, użyj pudru do brwi i wosku, w kolorze o jeden lub dwa tony ciemniejszym od naturalnego.

Makijażysta aktorki używał prawie niewidocznych cieni do powiek w odcieniach różu. Oczy były konturowane w załamaniu powieki oraz w zewnętrznym kąciku matowym cieniem w kolorze ziemistego brązu, natomiast dolną powiekę zdobiła miękka, beżowa oraz mocno roztarta, brązowa kreska. Rozświetla to i odświeża spojrzenie. Audrey używała eyelinera w kolorze ciemnego brązu, który na zdjęciach wydaje się być smoliście czarny. Kreskę prowadzono tak, aby nadać oku kształt migdała.

Rzęsy aktorki były naturalnie ciemne i gęste, jednak podczas sesji zdjęciowych używała ona sztucznych. Jeżeli również chcemy skorzystać z tego sposobu, użyjmy kępek rzęs i doklejmy je w zewnętrznym kąciku oka. Będzie to wyglądało o wiele bardziej naturalnie, niż gdybyśmy zrobiły to tradycyjnym sposobem.

Usta gwiazdy zawsze były podkreślone szminką i odpowiednio dobraną do niej konturówką. Makijażysta optycznie je powiększał. Przy konturowaniu ust, fanki Audrey powinny mocno zaznaczyć łuk kupidyna oraz trochę poszerzyć górną wargę. Szminki aktorki były matowe, unikajmy więc tych perłowych oraz z połyskiem. Najbardziej pożądane są odcienie różu, a jeśli czerwień, to w naturalnym odcieniu. Na wielu kolorowych fotografiach kolor ust gwiazdy przechodzi w pomarańcz, jednak jest to zasługa aparatów fotograficznych używanych w czasach jej największej świetności. Wiele z jej zdjęć zostały też pokolorowane współcześnie.

Audrey, aby stać się ikoną, nie musiała wpaść w uzależnienie od alkoholu czy narkotyków, popełnić samobójstwa itp. Została gwiazdą dzięki jej wielkiemu talentowi, a jej uroda przyćmiewa blask wielu „plastikowych” aktorek, piosenkarek i modelek „napompowanych” silikonem. Nic więc dziwnego, że wzorują się na niej pokolenia kobiet na całym świecie.

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie