Strona główna » Kobiecość nie dla kobiet? cz. 1

Kobiecość nie dla kobiet? cz. 1

przez PewnaPani
0 komentarz

Drogie Panie, chciałbym poruszyć tu bardzo kontrowersyjny w obecnych czasach temat o roli kobiet w świecie. Współcześnie panuje tendencja by niwelować wszelkie różnice pomiędzy płciami, a nawet odwracać dotychczasowe role. Zastanówmy się jednak czy zawsze takie działania są słuszne i czy przypadkiem nie jest to ciosem samobójczym!

Zacznijmy może od tego co ja nazywam „naturalną rolą kobiety”, czyli od macierzyństwa. Zapewne brzmi to szowinistycznie i „nienowocześnie”, ale to właśnie Was natura obdarzyła odpowiedzialnością za rodzenie dzieci. Dziś jednak próbuje się uciekać z tym w przyszłość ze względu na słynny dylemat „dziecko albo kariera”, który na dobrą sprawę wcale nie stanowi takiego problemu jakim go kreują. To, że jednak ma miejsce w sporej części przypadków wynika z dwóch czynników – tzw. polityki „prorodzinnej” rządu, o której z racji braku wpływu na nią nie będę się rozpisywać oraz z kiepskiej organizacji nas samych i naszych rodzin, które są antidotum na takie problemy. W odniesieniu do tego można, np. zastosować podział obowiązków wychowawczych z partnerem (jakby na to nie patrzeć, nie tylko matka jest potrzebna w wychowaniu) albo przekazywać dzieci pod opiekę dziadków lub innych starszych krewnych, gdy Wy realizujecie się zawodowo (Wy macie czas na pracę, dziecko jest w dobrych rękach, a opiekunowie mogą dalej „czuć się potrzebni”, co jest bardzo ważne dla starszych ludzi). Dlaczego podaję te przykłady? Chcę po prostu przedstawić Wam, Drogie Panie, że realizacja kobiecej natury przez wykonywanie „naturalnej roli”, wcale nie sprowadza się do bycia kurą domową, siedzącą albo przy garach albo pieluchach.

Teraz przejdźmy już do spraw zawodowych. Nie da się ukryć, że w wielu zawodach jesteście od nas po prostu lepsze.. Na pierwszy „odstrzał” niech pójdzie biznes. Co może mężczyzna w biznesie? Może przede wszystkim liczyć na to, że jest przekonujący i dzięki temu oraz swojemu doświadczeniu uda mu się podpisać dobry kontrakt. Wy natomiast macie do zastosowania cały wachlarz rozwiązań, przy czym nawet stosując metody mężczyzn jesteście w stanie osiągnąć dużo lepsze efekty. W biznesie potraficie świetnie połączyć swe zdolności intelektualne, doświadczenie życiowe i zawodowe oraz piękno fizyczne, któremu wielu mężczyzn ulega. Stosując tę mieszankę intelektu i piękna jesteście w stanie osiągać dla swoich firm bardzo korzystne kontrakty handlowe. My niestety możemy jedynie pomarzyć o takich możliwościach biznesowych. Również związanym z biznesem przykładem jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Prowadząc swój biznes jesteście w stanie powoli i stanowczo dochodzić do coraz lepszych efektów. My natomiast jesteśmy bardziej porywczy i mniej cierpliwi, więc chcielibyśmy mieć wszystko tu i teraz osiągnięte, wobec czego często tracimy z oczu wiele nadarzających się okazji, które wy cierpliwie wyłapujecie.

Inną parą kaloszy są oczywiście zawody związane z „rzemiosłem piękna”, czyli np. kosmetyka. Jesteście w stanie skupić się na drobnych detalach, na których polega sekret piękna, co dla nas jest czymś wręcz nierealnym do osiągnięcia; gdybym ja miał zajmować się np. manicure’m to po kilku paznokciach bym dostał nerwicy; co prawda niektórzy faceci wyprzedzają was w zawodach kosmetycznych, ale chyba nie muszę wspominać, że u takich trudno odnaleźć jakieś męskie cechy charakteru.

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie