Strona główna » Piercing paznokci

Piercing paznokci

przez PewnaPani
0 komentarz

W Polsce jest to niezbyt znana metoda zdobienia paznokci. W innych krajach zdobyła już jednak dużą popularność. Niewątpliwie budzi duże zainteresowanie i ma swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

Zacznijmy od tego, co to jest piercing paznokci. Piercing to z angielskiego przekłuwanie, kolczykowanie. W tym przypadku polega on na nawierceniu małego otworu w końcówce paznokcia lub tipsa i włożeniu do niego kolczyka. Taki zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ przewiercamy martwą część paznokcia. Pamiętać jednak musimy, iż takie ozdoby mogą się nam o coś zahaczyć, przez co łatwo o naderwanie lub (w najgorszym przypadku) całkowite oderwanie paznokcia.

 

Przed zabiegiem należy wzmocnić paznokcie za pomocą specjalnego żelu lub akrylu. Alternatywą jest zrobienie sobie wcześniej tipsów. Jeżeli chcemy pomalować paznokcie, musimy to zrobić przed założeniem kolczyka. Podczas nawiercania otworów lakier musi być całkowicie suchy.

Przebieg zabiegu:
1. Nawiercanie dziurek: stylista wierci w paznokciu otwór miniaturowym wiertłem. Przykłada się je do paznokcia pod kątem prostym i delikatnie przewierca końcówkę. Aby można było założyć kolczyk, otwór musi znajdować się tuż przy brzegu.
2. Zakładanie ozdób: za pomocą pęsetki umieszcza się kolczyk w dziurce i delikatnie zaciska.
3. Mocowanie ozdób: płaskie cążki ułatwiają włożenie końcówek w specjalną kuleczkę. Ozdoby na wkręt przytwierdza się do płytki za pomocą maleńkiej śrubki. Wystający czubek śrubki można przyciąć cążkami.

 

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie