Strona główna » Grzeczna dziewczynka „pazurem” – Czyli glam rock

Grzeczna dziewczynka „pazurem” – Czyli glam rock

przez PewnaPani
0 komentarz

Glam rock (mniej znana nazwa – Glitter rock) to przede wszystkim styl w muzyce rockowej. Jego nazwa pochodzi od angielskiego słowa „glamour” (urok, czar, blask, przepych). Powstał w latach 70. XX w. Przedstawicielem tego gatunku był m.in. zespół T. Rex.

Obecnie istnieje tak zwany „glam rock w modzie”. Jest to połączenie glamour’u i stylu rockowego.  Cechami charakterystycznymi tegoż stylu są skóra, satyna, czerń, wszystkie odcienie szarości, biel, beże, złoto, srebro, metaliczny połysk, niebanalne dodatki, często obcisłe rurki, czasem motywy zwierzęce np. panterka (ale nie chodzi tu o efekt kiczu). Nieodłącznym elementem glam rocka jest czarna, skórzana ramoneska. Stosuje się również zasadę: niebo-piekło  (drapieżne akcesoria łączone są z pudrowymi, a także łagodnymi odcieniami, i na odwrót: połyskujący odcień sukienki stanowi idealne połączenie ze skórzaną czernią). Dziewczyny preferujące glam rock mają zazwyczaj mocniej podkreślone oczy.

Styl ten pokochały gwiazdy. Jedną z pierwszych była Kate Moss, która rozpoczęła falę popularności galm rocka na czerwonych dywanach. Dzisiaj ubierają się tak, m. in. Taylor Momsen,  Rihanna, N. Richie, Fergie, ostatnio także V. Hudgnes i Anja Rubik.

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie