Strona główna » Praca – życiem, życie pracą.

Praca – życiem, życie pracą.

przez PewnaPani
0 komentarz

Praca, w podstawowym tego słowa znaczeniu, od początku dziejów ludzkości i w każdym miejscu na ziemi, kojarzy się z funkcjami praktycznymi, odnoszącymi się do dogodnych rozwiązań w tworzeniu ludzkości. Od zawsze człowiek poszukiwał pracy, inni proponowali po „sąsiedzku” pracę, pomoc w przydomowych obowiązkach.

 

W zamian wymieniali się dobrami naturalnymi, jakie przynosiły gospodarstwa. Dziś już raczej tą funkcję spełnia pieniądz. Dziś już mentalność ludzi i podejście do pieniędzy zmieniło się. Zaczynamy powoli doceniać swoją pracę. Kiedyś  ludziom wydawało się, że tylko oszuści mogą być bogaci, a reszta musi klepać biedę w państwowych przedsiębiorstwach. Dzisiaj jest inaczej. Ludzie, którzy oferują pracę są doceniani wśród znajomych i rodziny. Jako Ci co potrafią aktywnie zarządzać swoim kapitałem i mogą zaoferować pracę u siebie w firmie. Ludzie coraz częściej wybierają karierę w swoim życiu jako kluczowy punkt do spełniania. Uczciwie osiągnięty sukces finansowy jest powodem do dumy.

 

W dzisiejszych czasach już nastolatek poszukuje pracy. Szuka ogłoszeń z ofertami pracy. Na początku dla młodego człowieka praca wymaga wiele wysiłku i dużo nauki. Ale efekt końcowy wynagrodzi zapewne wszelki trud jaki musiał włożyć w swoją pracę. To dzięki niej ma lepsze perspektywy w przyszłości.  Większość z nas wyniosła z domu, tak zostaliśmy nauczeni, że jedyną drogą do zdobycia pieniędzy jest posiadanie dobrej pracy. Człowiek coraz częściej poświęca się robiąc karierę. Ale nie można pracować dłużej niż 24 godziny dziennie. Stąd też niestety nasze zarobki są w pewien sposób ograniczone. Też trzeba znaleźć pośród tego ogromu zajęć czas na odpoczynek i zabawę. Praca nie może być jedynym zajęciem, jedynym celem do którego dążymy, żyjemy. Każdy ma przecież potrzeby, które musi zaspokoić, a w końcu także odpocząć. Kariera to nie wszystko.  Jednak żyjemy w takich czasach, że praca stała się koniecznością. To dzięki niej mamy więcej pieniędzy, które pozwalają nam na zwiększenie swojej wolności, poczucia bezpieczeństwa, albo chociażby na to, aby móc sobie więcej pozwolić w życiu. Każdy na pewno ma jakieś marzenia, inny cel, który dzięki pracy, zdobytym podczas niej pieniędzy może zrealizować.

""

Czasy kiedy człowiek pracował w danej jednej firmie przez 30 lat, a potem z niej odchodził i przechodził na zasłużoną, dobrze płatną emeryturę dawno minęły. Dla wielu ludzi praca kojarzy się z poszukiwaniem pracy. Z rubrykami o nazwie „szukam pracy” i „oferty pracy”. Przy jej poszukiwaniu  niektórzy rozczarują się, że oferty pracy przeważnie się powtarzają. Mało jest profesji spełniających nasze kwalifikacje. Większość ludzi ma kwalifikacje w wąskiej, specjalistycznej grupie. Trzeba być cierpliwym podczas przeglądania ofert pracy. Często zdarza się tak, że w ostateczności poszukując pracy wybieramy na końcu nie to o czym byśmy marzyli. W akcie determinacji wybieramy taką pracę, która pozwoli zaspokoić nam dzisiejszy byt i potrzeby naszej rodziny. Sukcesem w pracy jest dostrzeżenie swoich umiejętności w każdym zwodzie jaki się wykonuje. Zaoferowana przez pracodawcę praca, której poszukiwaliśmy, powinna wyznaczyć nam realistyczne cele, na tyle trudne, aby po ich osiągnięciu pozwoliły nam cieszyć się z ich osiągnięcia i na tyle możliwych do spełnienia, aby się nie zawieść zbyt prędko. Kiedy człowiek w pracy nauczy się dostrzegać jak ważną rolę odgrywa osiągnięcie postawionego sobie celu staje się bardziej zadowolony ze swojej pracy. Zaczyna być bardziej ufny, że znaleziona przez niego praca jest spełnieniem tego czego potrzebował. Nie szuka już dalej. Czuje się spełniony.

 

Wytrwałość w pracy jest bardzo ważna. Dopóki praca sprawiała Ci radość i zadowolenie z jej wykonywania czujesz się bardzo dobrze. Starasz się, aby Twoja praca się rozwijała, robisz w pewien sposób karierę. Nigdy jednak przed rozpoczęciem pracy i zdobyciem wymarzonej kariery życiowej, nie wiadomo ile będziesz w życiu musiał znieść porażek, aby dojść do celu. Trzeba się w życiu zawodowym i nie tylko uczyć na błędach. Po serii przegranych (nie jednemu mogą się one zdarzyć) musisz być ambitnym i wytrwałym, żeby dalej trwać w swoich zamierzeniach i nie zrezygnować z obranej drogi, a na pewno ona sprawi, że będziesz zadowolonym człowiekiem ze swojej pracy, swojego życia.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie