Strona główna » Sposoby na zmniejszenie dopływu słońca do wnętrza

Sposoby na zmniejszenie dopływu słońca do wnętrza

przez PewnaPani
0 komentarz

""

    W nowoczesnych wnętrzach architekci coraz chętniej wykorzystują duże okna, które mają zapewnić najbardziej optymalną ilość światła. Jednocześnie to właśnie okna stanowią o charakterze danego wnętrza, dlatego zamiast staroświeckich firan i zasłon w oknach pojawiają się różne rozwiązania, pozwalające na zmniejszenie dopływu słońca, a wieczorem także zapewniające dyskrecję i zasłaniające przed wścibskim wzrokiem sąsiadów.

 

    Co zatem proponują producenci zamiast materiałowych zasłonek? Rozwiązania są różne, a ich wybór zależy tylko i wyłącznie od właścicieli mieszkań. Do zasłaniania okien wykorzystuje się plisy okienne, które mogą być dostępne także w postaci plis typu dzień – noc, równie popularne są rolety czy żaluzje. Przez kilka lat żaluzje były dostępne jedynie w postaci aluminiowej, obecnie chętnie nabywane są żaluzje wykonane na przykład z drewna, bądź bawełny.


    Wybór rodzaju rolet czy żaluzji to jednocześnie konieczność zadecydowania o kilku dodatkowych aspektach. Przede wszystkim plisy okienne i rolety dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, zatem konieczne będzie przemyślenie faktury, rodzaju i koloru materiału, z którego mogą one zostać wykonane. Producenci oferują produkty zarówno bardzo barwne, jak i utrzymane w stonowanej kolorystyce różnych odcieni bieli, beżów i jasnych szarości. Warto także wcześniej przemyśleć, czy potrzebne będzie rozwiązanie montowane na ścianie bezpośrednio nad oknem, czy może lepsze i efektywniejsze będzie zamocowanie plis, rolet czy żaluzji bezpośrednio na framudze okiennej.

    Dobrym rozwiązaniem są również rolety rzymskie, które wykorzystują możliwości tradycyjnych zasłon oraz rolet. Rolety rzymskie mogą być wykonane z różnych materiałów, także z bardzo cienkich i podobnych do delikatnie prześwitujących tiulów, zatem mogą być alternatywą dla tradycyjnych firanek. Oczywiście także w tym przypadku do wyboru są różne rodzaje materiałów, a same rolety rzymskie mogą być również całkowicie nieprześwitujące. Rolety rzymskie można stosować zarówno na całe okno, jak i na poszczególne szyby. Zasłanianie poszczególnych szyb jest niezwykle efektowne i doskonale się sprawdza zwłaszcza w pomieszczeniach, w których okna są umieszczone po nasłonecznionej stronie budynku.

 


Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie