Kobieta

Dzisiaj jest 02.06.2020. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

PASTEL vs. NEON

 

Przez ostatnie sezony, nie licząc kilku drobnych wyjątków, pastelowe kolory panowały niemalże bez przerwy na wybiegach. Nie wspominając o jesienno-zimowych kolekcjach, gdzie siłą rzeczy królowały ziemiste barwy, w tych letnich projektanci decydowali się jedynie na pastelowe odcienie. Być może była to lekka obawa przed społeczną reakcją, a może odcięcie się od kolorowych i zachodzących kiczem lat 90-tych.

 

Już w tamtym roku zarówno sieciówki, jak i znani projektanci zaczęli powoli wprowadzać neonowe kolory. W tegorocznych wiosenno-letnich kolekcjach rządzi połączenie rażącego amarantu z intensywnym do przesady oranżem, wściekłego pomarańczu z jaskrawym turkusem, w skrócie – każde połączenie kolorów, które na pierwszy rzut oka się gryzą. O stworzenie takiego kompletu ubrań nie będzie trudno. Sklepy ofiarują bogatą ofertę jarzących się  ubrań, butów i niesamowitych dodatków. Do wyboru, do koloru.

 

Okazuje się jednak, że dzisiaj kobieta z klasą może spokojnie zrezygnować z czerni na rzecz żywszych barw, nie tracąc przy tym szyku. Łączenie neonowych kolorów, wbrew pozorom, do łatwych nie należy – jest to balansowanie pomiędzy wyczuciem stylu a tandetą.

A Wy, Czytelniczki, co preferujecie – romantyczne pastele czy krzykliwe neony?

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Nowość na wiosnę-buty od fleq !
 
Srogie mrozy za nami. Zatem należy na nowo rozgrzać w sobie iskierke nadziei na ciepłe i upalne dni, do których jest coraz bliżej niż dalej. W końcu kalendarzowa wiosna zawita do nas [...] czytaj więcej »