Kobieta

Dzisiaj jest 06.06.2023. Imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

Piękne brwi ozdobą oczu

Kiedyś usłyszałam, że : „Brwi są dla twarzy, jak rama do obrazu”. Całkowicie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Te niepozorne włoski nad naszymi oczami są prawdziwymi mistrzami drugiego planu. Z brwiami zbyt cienkimi wyglądami śmiesznie i komicznie, a za „grube” i nieodpowiednio wyregulowane – dodają nam lat. Niestety nie każda kobieta zwraca uwagę na ich kształt.

Niżej znajdziesz kilka praktycznych rad, jak zadbać o brwi..

 

Pielęgnację brwi zaczynamy od prawidłowego doboru ich kształtu..

 

   Kobietom z twarzą podłużną najlepiej będzie z brwiami szerokimi i wygiętymi w delikatny łuk. Powinny być one niemal proste, ale na końcach muszą jednak opadać lekko w dół.

 

 

   Kobiety z twarzą okrągłą powinny wybrać brwi o kształcie lekkiego trójkąta, nigdy nie okrągłe, gdyż nasza buzia może wydać się wtedy bardziej pucołowata.

 

   Do twarzy trójkątnej z szerokim czołem najlepiej pasują brwi, które lekko unoszą się ku górze. Dzięki temu czoło wyda się krótsze.


   Twarz kwadratowa „pragnie” zaokrąglonych łuków brwiowych, które powinny zaczynać się gruba kreską i na końcach przechodzić w cieńszą.

 

 

Najlepsze brwi dla twarzy o kształcie serca są także zaokrąglone brwi. Odciągają one uwagę od „sercowatej” linii nasady włosów.

 

 

   Regulowanie brwi często bywa bolesne. Dlatego najlepszą porą do tej czynności jest czas zaraz po wyjściu spod prysznica, kiedy nasze pory się otwierają. Żeby ból był mniejszy można także przyłożyć kostkę lodu lub napiąć skórę twarzy.

   Jeśli uważasz, że brwi są za gęste możesz lekko zaczesać je szczoteczką ku górze i przystrzyc nożyczkami. Pamiętaj, jednak, że efekt ma być naturalny, więc nie wycinaj zbyt wielu włosków!

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Własna działalność gospodarcza - świetna alternatywa dla etatu!
 
W dobie obecnego kryzysu wiele kobiet nie może znaleźć zatrudnienia w branży, w której się kształciły, a jeśli już pojawi się ciekawa oferta pracy, trudno pogodzić ją z [...] czytaj więcej »